נועם שליט: "הציבור יחליט אם אני מתאים או לא"

אביו של החייל שחזר מהשבי כינס הבוקר בבית מפלגת העבודה בבית ברל מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הכריז רשמית על הצטרפותו לחיים הציבוריים - בשורותיה של מפלגת העבודה. "אני מבין את הביקורת והיא לא בלתי צפויה", אמר שליט, "אבל העיתוי נגזר גם מהמצב הפוליטי. תכננתי את זה עוד לפני ההכרזה של לפיד"

נועם שליט, אביו של החייל שהוחזר מהשבי גלעד שליט, כינס הבוקר מסיבת עיתונאים יחד עם יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', בה הודיעו השניים רשמית על הצטרפותו לרשימת מפלגת העבודה לבחירות הבאות. את מסיבת העיתונאים העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"החברה הישראלית תרמה לנו בשעת צרה, התגייסה למעננו ולמען גלעד והיום אני שואף לתרום לחברה בחזרה", אמר שליט. "במשך 5 שנים גילינו את החלק הערכי של החברה הישראלית. עכשיו תורי להחזיר, ולכן אני מעמיד את עצמי לבחירה".

לדבריו, "ההצטרפות שלי למרוץ העתידי בעבודה היא בהחלט לא תגובת נגד ליאיר לפיד, כפי שחלק מהפרשנים טענו. תכננתי את זה עוד לפני ההכרזה של לפיד".

"יש לי ניסיון קל במאבקים ציבוריים, אבל הציבור יחליט אם אני מתאים או לא", הוסיף שליט. "אני מבין את הביקורת והיא לא בלתי צפויה ובהחלט לגיטימית, אבל העיתוי נגזר גם מהמצב הפוליטי. יכול להיות שאם הייתי הולך לזה עוד שנתיים-שלוש - לא היה חלון הזדמנויות מתאים". 

על עמדותיו המדיניות אמר שליט: "אין פיתרון אחר מלבד פשרה היסטורית, שתי מדינות לשני עמים. אני בעד ממשל סוציאל-דמוקרטי ופתרון שתי מדינות לשני עמים". בנושא הצטרפותו למפלגת העבודה הסביר: "נוצר חלון הזדמנויות במהלך תהליך ההתחזקות של מפלגת העבודה".

שליט התייחס בדבריו גם לביקורת נגדו במערכת הפוליטית על כך ש"שכח" את מה שעשה נתניהו כדי להשיב את בנו גלעד. "אנחנו מעריכים ומודים לראש הממשלה על ההחלטה האמיצה והלא פשוטה שהוא עשה להשיב את גלעד הביתה", אמר אביו של החייל שחזר מהשבי. "עשינו את זה במספר רב של הזדמנויות לאחר שובו של גלעד ונזכור את החלק של ראש הממשלה גם בעתיד. אין בהתמודדות הזו שלי כדי להעלות או להוריד מההערכה לראש הממשלה על חלקו בשחרורו של גלעד".

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' נשאה גם היא דברים ואמרה: "הסתכלתי בהערצה על מאבקם
של הזוג שליט להשבת בנם הביתה. משפחת שליט איחדה את ישראל סביב ערכים של ערבות הדדית. כניסתו של שליט לפוליטיקה מתקבלת באהדה גדולה במפלגה".

הורים שכולים ביקרו את ההחלטה 

הודעתו של שליט על הצטרפותו לפוליטיקה התקבלה בברכה מצד עמיתיו למפלגה, אך עוררה תגובות קשות בקרב חלק מנפגעי הטרור וההורים השכולים שלחמו נגד עסקת שליט, שמכנים אותה "ניצול פוליטי".

אחד המבקרים של שליט הוא שלום רחום, אב שכול שבנו אופיר ז"ל נרצח לאחר שנחטף על ידי מחבלים בשנת 2001. מי שהובילה את בנו אל המחבלים הייתה אמנה מונא, ששוחררה בעסקת שליט. לדבריו, מדובר במהלך הזוי. "מפלגת העבודה רוכבת על הגב של נועם שליט, שנהנה מחיזור התקשורת, אבל זה לא יימשך הרבה זמן. ברגע שהוא יצטרך לענות על שאלות קשות בנושא כלכלה וחברה, נגלה שאין לו שום דבר לומר שלא נאמר קודם לכן", אמר אמש רחום לחדשות 2 באינטרנט.

"מחר תהיה מסיבת עיתונאים ואחריה תראו איך הוא מתחיל להזרים מידע על בנו גלעד, שעד עכשיו הוא מידר אותו, וכל זה בשביל למשוך את התקשורת, כי בלי גלעד אין לתקשורת עניין בו", הוסיף רחום. "נועם שליט הוא לא פוליטיקאי ואין לו פיתרון לבעיות הסבוכות שלנו. אם בנו לא היה נחטף הוא היה ממשיך לעבוד במפעל שבו עבד. הוא לא מבין שהבעיות האמיתיות זה לא כיכר ולא צעדה - זה אירן ותהליך השלום".

נועם שליט רץ לכנסת - כותרות אחרונות:

הורים שכולים נגד נועם שליט: ניצול פוליטי

שמחה ב"עבודה": "צריכים עוד אנשים כמו נועם"

נועם שליט רץ לכנסת מטעם העבודה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת