מה עשה פרושאור עם מנהיגה גזענית?

שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור לקח חלק בארוחה בה השתתפה מרין לה-פן, מנהיגה של מפלגה גזענית ואנטישמית בצרפת. למרות שהארוחה הוחרמה על ידי 96 שגרירים, השגריר הישראלי לקח בה חלק ואמר בסופה: "נהנתי מהשיחה מאוד". ירון דקל על המעידה של הדיפלומט הבכיר

בוקר טוב לשגריר ישראל באו"ם רון פרושאור. תהרוג אותי אם אני מבין מה עשית בחברתה של מנהיגת החזית הלאומית בצרפת מרין לה-פן. הגברת לה-פן מנהיגה של מפלגה גזענית ואנטישמית, שזוכה להחרמתם של הממסד הצרפתי, מדינות אירופה ומדינת ישראל.

את ארוחת הצהריים שהתקיימה בהשתתפותה באו"ם החרימו 96 שגרירים שהוזמנו אליה. שגריר צרפת אמר שהיא "אישיות לא רצויה באומות המאוחדות". ומי כן בא? שגריר ישראל. נכון, לא היית שם לבד השגריר פרושאור, אלא עם השגרירים של ארמניה אורגוואי וטרינידד טובאגו.

אי הבנות קורות השגריר פרושאור. היה ניתן לצפות כי תיכנס, תבין לאן נקלעת, תסתובב לאחור ותצא. אבל אי אפשר לפתור באי הבנה את נוחכותך במפגש איתה משך 20 דקות, ואת הריאיון לרשתות הטלוויזיה אחרי הפגישה שם אמרת: "דיברנו על אירופה ונושאים אחרים, ונהנתי מהשיחה מאוד". אין ספק שמרין לה-פן נהנתה כנראה עוד יותר.

זאת לא אי הבנה השגריר פרושאור, זה ליקוי מאורות. שמונת לתפקיד השגריר באו"ם קשרו לך כתרים, גם כאן בתכנית הזאת. אתה דיפלומט בכיר ומאוד מאוד מוערך, ותיק בשירות החוץ. זה לא היה צריך לקרות לך. הנחמה היחידה היא שעד עכשיו לא היו לך מעידות, ולכל אחד יכולות להיות כאלה. אפשר לקוות שזאת היתה הטעות הראשונה והאחרונה, שגריר ישראל באו"ם רון פרושאור. על כך נאמר כנראה, "מודה ועוזב ירוחם".

תכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל משודרת כאן בחדשות 2 באינטרנט ובאתר רשת ב' http://www.iba.org.il/bet/ 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת