"המדינה שלי לא תהיה מדינת אפרטהייד, אין כאן מקום לגזענים"

אשת התקשורת ורעייתו של השר סילבן שלום, ג'ודי ניר מוזס שלום, לא יכולה לעמוד מנגד כשהיא רואה את המחאה של יוצא אתיופיה נגד הגזענות והאפליה. בטור מיוחד היא מספרת על המקרה שזעזע אותה ואת בני משפחתה – ולמה כל כך חשוב להשתתף בהפגנה היום בתל אביב

״בבית הכרם אין אתיופים, הם גרים בקריית מלאכי״. את המשפט המצמרר הזה אמר שוטר במשטרת ישראל לשלום מקונן, יועץ למנכ"לית המשרד לתשתיות לאומיות, מפקד לשעבר בהנדסה קרבית, בזמן שהיה בדרכו לביתו שבשכונה הירושלמית אחרי קניות במכולת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כל פשעו של מקונן היה שצבע עורו לא מצא חן בעיני שוטרים שעברו בשכונה. האירוע הסתיים בשלוש ניידות ועשרים שוטרים שעיכבו אותו למשך שעה ארוכה. מקונן שוחרר לביתו רק אחרי שקצין בכיר שהגיע לאזור העמיד בפניו שתי אפשרויות: או שישכח מהאירוע ולא יתלונן או שיילקח לתחנת המשטרה הקרובה, והשוטרים יעידו כי תקף שוטר.

תשאלו למה נעצר? כי לא הייתה עליו תעודת זהות. כן, תעודת זהות. ביום שישי, מיד אחרי הקידוש, סיפר לנו סילבן על המקרה. הילדים שלנו היו בשוק. אף אחד לא עיכל שדבר כזה יכול לקרות בישראל 2015.

"אף שוטר גזען לא יגרום לי לשנוא את המדינה בה נולדתי"

אז כן, שלום מקונן עוכב על ידי המשטרה אך ורק כי צבע עורו אינו לבן. קשה להאמין שהיום שוטרים עוצרים סתם אנשים, רק כי הם שונים. אני לא רוצה לחיות במדינה כזו. לא רוצה לחיות במדינה שבה האמונים על החוק מזכירים משטרים חשוכים אחרים.

ג'ודי ניר מוזס שלום (חדשות 2)

אני ישראלית גאה. אין לי שום ארץ אחרת שאני רוצה לחיות בה. כאן נולדתי, ואף שוטר גזען לא יגרום לי לשנוא את ארצי. אני קוראת לכולכם להגיע היום להפגנה - ולהודיע למי שלא מפנים: אצלנו בישראל לא היה ולא יהיה אפרטהייד, ומי שמנסה לנהוג אחרת - מקומו אינו איתנו.

נ.ב - משום מה, לא ראיתי בהפגנה האחרונה בירושלים וגם לא שמעתי בתקשורת את 'יפי הנפש המקצועיים'. טוב, בני העדה האתיופית כנראה אינם 'סקסיים' כמו פלסטינים, פליטים או הומואים.