רצף האירועים הביטחוניים ב-3 גזרות: לא חלק מהסלמה מתואמת

שני האירועים הביטחוניים בשתי גזרות שונות שאירעו היום – ירי הטיל מסוריה לרמת הגולן וניסיון חדירת המחבל ליישוב סמוך לרצועת עזה על רקע המבצע המתנהל בשטחים - אינם מתואמים ולא מהווים חלק מהסלמה. מדובר בסדרת אירועים שהתקבצו ליום אחד ולא ביד מכוונת שמעוניינת בהגברת המתיחות בגזרות השונות

זירת האירוע בגבול הגולן, היום (חדשות 2)

אין קשר בין האירועים הביטחוניים שאירעו היום בצפון ובדרום - טיל הנ"ט שנורה מסוריה וגבה את חייו של נער בן 14 שעבד בגבול הגולן, וחדירת המחבל שסוכלה הלילה ביישוב סמוך לרצועת עזה. מאחורי האירועים, שאירעו ביום אחד - ובזמן שבשטחי הגדה מתנהל מבצע מקיף של צה"ל להשבת החטופים וכנגד תשתית חמאס, אין יד מכוונת - ונראה כי זהו הכרח של המציאות שאופפת אותנו מכל הכיוונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אין קשר ישיר בין יורה הטיל ברמת הגולן לפלסטיני שחדר לישראל. ברמת הגולן יורים מדי פעם, מרצועת עזה חודרים מדי פעם. זאת המציאות. זה אמנם מתרחש על רקע מבצע "שובו אחים" ונראה כאילו זה מתוכנן, אך לא כך הדבר.  לא מדובר בהסלמה מתואמת בין הגזרות אלא בסדרת אירועים שהתקבצו ליום אחד.

רוני דניאל (חדשות 2)

בינתיים, בגזרת רמת הגולן, צה"ל עוד בוחן מי ביצע את הירי. גם התקרית בעזה נבחנת. המבצע להשבת החטופים בגדה יתגלגל עוד כמה וכמה ימים.