למה קוברים פלפלים טריים בערבה?

בביקור בערבה גיליתי שהחקלאים קוברים פלפלים יפם וטריים, שלא יגיעו אלינו לצלחת, בגלל שלא משתלם להם למכור אותם ולהוביל אותם. פערי התיווך הגבוהים עולים מיליארדים ולמשק, וחייבים לטפל בהם ולתת לחקלאים יותר כוח מול המשווקים

פער המחירים עצום. ארכיון (משה שי, פלאש 90)

הייתי אתמול בערבה, גם בחצבה וגם בעין יהב. בעין יהב ראיתי איך קוברים פלפלים בחול. פלפלים טריים, יפים, צהובים ואדומים. הם לא יגיעו לתל אביב. כשהייתי בתל אביב ראיתי שהמחירים הם תשעה שקלים לקילוגרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה באמת עגום שגם קוברים את הפלפלים וגם משלמים תשעה שקלים לקילוגרם. מסתבר שהחקלאים קיבלו ביום רביעי הודעה לא לשלוח את הסחורה , כי הם היו מקבלים רק שקל לקילוגרם וזה פחות מהוצאות ההובלה. למה קורה כל הדבר הזה? פערי תיווך.

מול החקלאים - לרוב מדובר במושב או קיבוץ, או מספר יישובים קטנים ביחד - עומדים שלושה קניינים גדולים בשוק מאוד ריכוזי: שופרסל, מגה והרשתות העצמאיות שהתארגנו. הם אומרים למעשה לחקלאים: אנחנו שולטים. לא רוצים? אל תמכרו.

נחמיה שטרסלר (חדשות 2)

החקלאים שולחים את הסחורה ואפילו לא יודעים כמה יקבלו. למחרת אומרים להם שהם מקבלים שניים או שלושה שקלים לקילו, אבל זה מגיע בסופר להרבה יותר - המחיר בסופר הוא עם פער של 200-300%, פער תיווך עצום שצריך לטפל בו, ושעולה למשק שני מיליארד שקלים בשנה.

מחברת מגה נמסר בתגובה: "הנתונים שהוצגו לא כוללים את תמחור חברות בתי האריזה ואת ההוצאות והעלויות הרבות שסופגת הרשת בשיווק פירות וירקות. עלויות אלה מכפילות, ולעיתים אף משלשות, את מחירי הקנייה".

מרמי לוי שיווק השקמה נמסר בתגובה: "אנחנו חברה ציבורית והמאזנים שלנו שקופים. אנחנו מרוויחים בקושי 18% רווח גולמי על הירקות, זה כולל בתוכו את הרווחים מחברות 'ביכורי השקמה'. בזכות רשת רמי לוי עם ישראל קונה ירקות ופירות במחירים שהוא לא חלם עליהם."