פרשת שולה זקן מסתכמת במילה אחת: כסף

המונח "עדת מדינה" נתפס בסביבתה של שולה זקן כמילה גסה, ויש להניח שההחלטה להעיד נגד אולמרט לאחר שנים שבהן האפשרות הוצגה בפניה לא נובעת מעלבון או מרצון לחשוף שחיתות. גיא פלג על הסיבות שהניעו את זקן לשנות את החלטתה

פרשת זקן מסתכמת במילה אחת: כסף (פלאש 90, יוסי זמיר)

ההצעה ששולה זקן תהפוך לעדת מדינה אינה הצעה חדשה והייתה מונחת בפניה במשך שנים. לזקן הייתה ככל הנראה אפשרות למלט לא רק את עצמה, אלא גם את אחיה, וככל הנראה גם לקבל משכורת חודשית שמנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאשר היא התחבטה בשאלה האם להפוך לעדת מדינה, כבר לפני כמה שנים, החליטה להיוועץ באביה, ששכב על ערש דוויי. אביה אמר, כך נודע לנו דברים בסגנון זה: שולה, יש לנו הרבה סוגים של אנשים במשפחה, אבל מלשנים אין לנו. אז החליטה לנדור את הנדר, אותו התירה לאחרונה, לא להפליל את אולמרט.

בסביבתה של שולה זקן המונח "עדת מדינה" הוא מילה גסה. שולה זקן מאוד לא רצתה להפוך לעדת מדינה, אך נאלצה לעשות זאת. הפרקליטות אילצה אותה לחשוף את העובדה שלא זאת בלבד שהיא עדת מדינה, אלא במשך תקופה ממושכת הקליטה את אהוד אולמרט, גם כשהיו חברים, ולמעשה נהגה כמעין סוכנת משטרתית. כעת היא נאלצת לעמוד מול הציבור ולהודות בפניו שהיא לא רק עדת מדינה, אלא הרבה מעבר לזה.

החלה להקליט כשפסק המימון

גיא פלג (חדשות 2)
אף אחד לא מאמין באמת לדברי פרקליטה של זקן, לפיהם היא רוצה לחשוף שחיתויות. גם לא מתקבל על הדעת שההליכה שלה נגד אולמרט נובעת מכך שנעלבה מאמירה בודדת של עו"ד. בעיניי הסיפור הוא הרבה יותר פשוט: כסף.

אהוד אולמרט דאג לשולה זקן. אולי הוא עשה זאת מתוך היבט חברי, אולי מהיבטים אחרים, אך הוא דאג לה למקור פרנסה במשך שנים. הוא עזר לה בשכר טרחה לעורכי הדין שלה וכשהוא החליט לנתק את צינור החמצן, היא הרגישה שמשהו קורה והחלה להקליט אותו בסתר. זקן הכינה את עצמה ליום הזה.

הדחה בחקירה היא עבירה חמורה מאוד. במשטרה ובפרקליטות שמעו את הקלטות והתרשמו שלא מדובר באמירת אגב, לכן בהחלט הגיוני להניח שיש הרבה מעבר לזה.