דב חנין דה-לה-שטריימל

ח"כ דרעי צודק, אבל קשה לשמוע את הטיעונים האלה מפי אדם שתמיד דיבר חברתי אבל פעל מיגזרי

אחרי שראש הממשלה נתניהו הוציא ליוטיוב את סיכום השנה שלו, יש להניח שבסיועו של לירן דן המוכשר כשד, מגיע תור האלטרנטיבה: יושב ראש ש"ס אריה דרעי במופע הפרומפטר והווידאו-וול, מסכם שנה מחוץ לבית עבור הכופרים שמחוברים לאינטרנט המשוקץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

קר לו בחוץ, אין ספק שקר לו שם ולא נעים. כל כך הרבה הוא היה מוכן לתת בשביל להיות שם בפנים ליד לפיד ונתניהו, נפשו יוצאת אל שולחן הקואליציה ולשכת השר, אבל יאיר התעקש, ובנט נתן גיבוי, וסגרו לדרעי את הדלת ואת פנקס הצ'קים. ועכשיו הדתיים של השלטון הם הבית היהודי שנואי נפשו ושנואי נפש רבו המנוח, ולהם יש סדר עדיפויות אחר. והנקמה מוגשת הכי טוב ביוטיוב.

עכשיו דרעי הוא לוחם חברתי; ממש דב חנין דה-לה-שטריימל. כל השנים הוא דיבר חברתי, אבל עבד בשביל המגזר שלו; ואת המילה "מגזר" אתם רשאים להבין גם בתור ציטוט מגזר הדין שלו. אבל עכשיו, כשכבר אין לו את אנשי שלומו בעמדות מפתח וליד התקציבים, זה מה שנשאר: דרעי נאלץ להתייצב מאחורי סיסמאות הבחירות שלו, ולהגיש אותן גם אחרי הבחירות. וזה גם מרענן וגם חיובי. בגלל שדרעי צודק, אבל זה תיכף.

אז למה רוצים שהחרדים יעבדו?

מי שביים וערך את המופע, דאג לקשט הכל בציטוטים מהתשקורת העוינת, שפתאום יש להאמין לה. כן, כשקר בחוץ אפשר להתחמם גם מול מסך ערוץ 2. ודרעי מביא - מפיו של חיים ריבלין שלנו - נתון שמשרת אותו מתוך דו"ח העוני, שלפיו יש עלייה בשיעור העוני גם במשפחות שבהן שני ההורים עובדים. הנה, תראו, עכשיו גם עבודה לא מצילה מעוני. נו, אז למה רוצים שהחרדים יעבדו? דרעי אומר בעצם, הנה, החזאי אומר שגם יצאת החוצה עם מעיל, הגשם דווקא התגבר היום. נו, אז למה אומרים שצריך מעיל? רבאק, רב אריה, אנחנו לא עיזה עיוורת ולא עגלה ריקה, בסדר? תפרגן לנו טיפת שכל.

אילן לוקאץ' (חדשות 2)

פתאום כלכלת ישראל לנגד עיניו. הוא נגד הורדת המע"מ על דירה ראשונה, ולמה - בגלל שנגידת הבנק המרכזי מתנגדת. לא חס וחלילה בגלל שנדרש שירות בצבא או הליכה לעבודה בשביל ליהנות מההנחה, נגיד. לא, לא, לא. אין לזה שום קשר, זה בראש שלכם. רק חשיבה מאקרו-כלכלית טהורה מניעה אותו. ורק תנסו לנחש מה היה קורה אם המהלך לא היה דורש עבודה ושירות בצבא.

אלא שחוץ מהטיעון המקומם נגד הליכה לעבודה, אריה דרעי צודק בחלק גדול מדבריו. צודק, לפעמים יותר ולפעמים לגמרי. רק מה, שלאור עברו, אני באופן אישי מוכן לשמוע את זה מכל אחד אחר - חוץ מאשר מפיו של אריה דרעי. לא שכחנו, ואם נשכח, יש גוגל בעזרת השם.