מתחת לאף: אירן מצליחה בדיפלומטיה

אנחנו אולי מדברים בלי סוף על פרשת הרב והניצב, אבל אירן במקביל פועלת במרץ כדי להתקרב למדינות שונות ברחבי האזור והעולם כולו. עם ארה"ב היא מסייעת לצבא העירקי ובסוריה היא מנסה להביא שקט יחד עם הרוסים. וכל זה בזמן ששר החוץ שלה מוקיר את זכרו של מורנייה

ממשיך להתחבב על העולם. רוחאני (רויטרס)

חבל שאנחנו לא מסתכלים מספיק מחוץ לחלון. בזמן שאנחנו עסוקים עם הרב פינטו, האירנים מציגים בימים האחרונים מתקפה דיפלומטית מוצלחת בכל רחבי האזור. בתור מי שמופקד לעקוב אחר הנעשה שם, הרשו לי לפרט לכם כמה מהצעדים שביצעה טהרן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בלבנון - הצליחו האירנים להסדיר הבנה עם סעודיה להקמת ממשלה חדשה במדינה. בסוריה - האירנים תופרים עסקה עם הרוסים ועם אסד, שתחילתה אמורה להיות הפסקת אש בחלב, כשהרעיון הבסיסי הוא שיהיה הסדר על הקרקע בסוריה, כמו גם סיוע הומניטרי, אבל אסד יישאר בשלטון.

אהוד יערי (חדשות 2)
את מדינות המפרץ הזמינו האירנים לביקור בכור הגרעיני בבושהר, כדי לקבל מהן את החותמת. וככל הנראה הם עומדים לסגור עסקה עם איחוד מדינות המפרץ על קבלת בסיס אסטרטגי במפרץ הפרסי שיאפשר לטהרן להשקיף על העולם כולו.

ואם זה לא מספיק, אז הרפובליקה האסלמית החלה לעזור בשיתוף עם האמריקנים לצבא העירקי במאבקו נגד אל קאעידה. וכל זה קורה, בזמן ששר החוץ האירני זריף מניח זר פרחים על קברו של עימאד מורנייה, שהרג לא רק בישראלים, אלא גם באמריקנים ובצרפתים.