הניתוח הסתיים, IDB עדיין חולה

ההחלטה של בית המשפט המחוזי בתל אביב להעביר את השליטה ב-IDB היא משמעותית, דרמטית ותקדימית. ההחלטה מוציאה מעולם העסקים את מי שהיה איש העסקים המשמעותי והמשפיע ביותר במשק - נוחי דנקנר. IDB חולה מאוד ונמצאת בחובות כבדים, ובפני הבעלים החדשים ניצב מבחן גדול שעשוי להשפיע על המשק כולו

הפסיד לבעלי החוב. נוחי דנקנר (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום החלטה משמעותית, דרמטית ותקדימית לגבי השליטה בקונצרן IDB: תקדימית כי בעלי החוב הם אלה שדרשו לבצע הסדר ב-IDB אחזקות. נוחי דנקנר חשב שאין בכך צורך ואמר כי לא תהיה תספורת ואפילו לא תסרוקת ב-IDB.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה היא דרמטית מכיוון שהיא מוציאה מעולם העסקים את איש העסקים המשמעותי והמשפיע ביותר במשק - נוחי דנקנר. ההחלטה היא משמעותית כי מדובר בקונצרן הגדול במשק, שמעסיק 26 אלף עובדים, שיועברו כעת לידיים אחרות.

קונצרן IDB נוגע לכל אחד מאיתנו - יש בו בין היתר את סלקום, כלל ביטוח, שופרסל ונכסים ובניין. הבעיה היא שהחלטת השופט אורנשטיין היום אינה מהווה פתרון מוחלט לבעיותיה של הקבוצה - קודם כל כי הסדר הנושים תלוי בגילוי מלא של עסקיו של מוטי בן משה, גילוי שצריך להתבצע עד סוף החודש.

קרן מרציאנו (חדשות 2)

גם בהנחה שמוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין ישלטו בסופו של דבר ב-IDB, הקונצרן הזה חולה מאוד. יש לו חוב של שישה מיליארד שקלים, וכדי להבריא אותו יש צורך למכור חברות נוספות ולהזרים עוד כסף לקופתו המתרוקנת. זהו מבחן גדול שמוטל על כתפיהם של שני אנשי עסקים שלא פעילים כלל במשק הישראלי. המבחן הגדול עוד לפניהם - אם הם ייכשלו בו, הכישלון הזה יהדהד במשק כולו.