אינטל תרכוש סטארט-אפ ישראלי

גאווה ישראלית: חברת אינטל הודיעה על רכישה של חברת טלמפ הישראלית, המעניקה שירותי ניווט ומיקום ניידים. בעקבות העסקה, שעלותה לא פורסמה, תתכנס החברה לתוך חטיבת השירותים של אינטל, שם מסבירים כי השירות לא נועד להתחרות עם גוגל ומייקרוסופט

מגייסת חברה ישראלית לשורותיה. אינטל (חדשות 2)

הישג אדיר לחברת הסטארט-אפ הישראלית טלמפ : חברת אינטל הודיעה היום כי היא רוכשת את החברה הישראלית Telmap, המעניקה שירותי ניווט ומיקום ניידים. פרטי העסקה לא פורסמו, אך לאחר השלמתה החברה הישראלית צפוייה להתכנס לתוך חטיבת השירותים של אינטל, ולתמוך בזירת האפליקציות של החברה - הנושא את השם AppUp.

מנהל זירת האפליקצות של אינטל, פטר בידל, הסביר בריאיון למגזין All Things Digital כי הם לא "נועזים" מספיק כדי להכריז על תחרות מול שירותי המפות של ענקיות דוגמת גוגל ומיקרוסופט.

"מפתחים רבים מתבססים היום על Google Maps כדי לקבל שירותי מיקום ומידע, אבל לשם כך הם נדרשים להסכים לתנאי רישיון מסויימים", הסביר בידל. "אם הם ישתמשו בשירותים של טלמפ במקום, הם יהיו אחראיים על הקשר עם הלקוח".

טלמפ הישראלית, המחזיקה בכ-210 עובדים, הוקמה בשנת 1999 ופתרונותיה נמכרים למערכות ניווט רכב, שירותי ניהול ציי רכב, שירותי מיפוי אינטרנטיים ושירותים מבוססי מיקום באמצעות רשתות סלולריות. בין לקוחות החברה ניתן למנות את חברת מפה, חברת Mapminder הבריטית וחברת EDT לניהול ציי רכב. לחברה כ-7 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת