חברי ועדת הכספים נגד ועדת טרכטנברג

ועדת הכספים של הכנסת החליטה היום לעכב תוספת תקציב לנסיעות של ראש הממשלה לחו"ל וכן דחו את בקשת האוצר להעברת סכום של 727 אלף שקלים כתוספת עלויות לעבודתה של הוועדה לשינוי חברתי–כלכלי בראשות מנואל טרכטנברג. יו"ר הוועדה גפני: "אין צורך בוועדות מומחים שיעלו לציבור סכומים כה גבוהים"

גפני נגד טרכונברג (חדשות 2)

חברי ועדת הכספים של הכנסת דחו היום את בקשת משרד האוצר להעביר 727 אלף שקלים לצורך תוספת עלויות לוועדה לשינוי חברתי כלכלי - ועדת טרכטנברג. בנוסף, החליטה הוועדה בראשות ח"כ משה גפני, לעכב תוספת תקציב לנסיעות ראש הממשלה לחו"ל.

לפני כחודש נחשף בחדשות 2 באינטרנט כי כי מנתוני השכר של ששת הנציגים שיקבלו 174 שקל לשעה, עלויות ועדת טרכטנברג עומדות על כ-1,100 שקלים לשעת עבודה.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני אמר הבוקר כי "אין כל הצדקה להעברת סכום של מאות אלפי שקלים לוועדה ציבורית מבלי שהתקבלו הסברים ברורים אשר מפרטים את העלויות הללו". עוד הוסיף גפני כי "ישנם אינספור אנשי מקצוע וחברי כנסת שהיו באים בהתנדבות על מנת לייעץ מה צריך לעשות. הוועדה שלנו דנה בבעיות החברתיות במדינה כבר שנתיים וחצי, הבעיות מוכרות, גם הפתרונות להפחית את המס העקיף ולשנות את מדיניות המיסים ידועות לכולם, ואין צורך בוועדות מומחים שיעלו לציבור סכומים כה גבוהים".

נציג ממשרד האוצר התייחס להחלטה שהתקבלה בוועדת הכספים, ומסר בתגובה כי "לא מדובר בסכום סופי ומדובר בעלויות שונות שיש לוועדה הציבורית".

לסיכום הדיון נקבע כי יו"ר הוועדה גפני ייפגש עם פרופסור מנואל טרכטנברג כדי לדון בכל הנושא לפני אישור התקציב בדיון הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת