תקציב המדינה אושר ברוב גדול

ברוב של 63 ח"כ מול 33 מתנגדים אושר תקציב המדינה ל-2011-2012 . מספר חברי מפלגת האיחוד הלאומי היושבת באופוזיציה תמכו בתקציב והואשמו בלקיחת "שוחד פוליטי"

אושר תקציב המדינה. ארכיון (חדשות 2)

תקציב המדינה לשנים 2011-2012 עבר הערב בקריאה שלישית בכנסת ברוב של 63 חברי כנסת מול 33 חברים מתנגדים, בהצבעה לא היו נמנעים. מוקדם יותר אישרה המליאה גם את חוק ההסדרים ברוב של 63 חברים בעד ו-43 נגד.

הבוקר בשידור חי: יום הדין של הנשיא לשעבר קצב

תקציב המדינה שאושר, יעמוד על 348 מיליארד שקלים לשנת 2011 ועל 365 מיליארד שקל לשנת 2012. במהלך הדיון שנערך במליאה טרם ההצבעה, פרצה סערה לאחר שהתברר במהלך ההצבעות כי שלושה מחברי סיעת האיחוד הלאומי מתכוונים להצביע בעד התקציב, למרות שמפלגתם יושבת באופוזיציה.

אך בניגוד לחבריו לסיעת האיחוד הלאומי, הודיע ח"כ אריה אלדד כי יצביע נגד התקציב. "אני אצביע כחבר אופוזיציה נגד. לא קיבלתי הסבר על למה חבריי יצביעו בעד", אמר לפני ההצבעה. בעקבות ההתבטאויות המפתיעות דרש ח"כ יואל חסון מקדימה להפסיק את ההצבעות וטען כי נציגי האיחוד הלאומי קיבלו "שוחד פוליטי".

"אין תחום בו הממשלה לא פגעה"

בניגוד לחברי האופוזיציה שתמכו בתקציב, היו גם חברי קואליציה שהתנגדו לו. ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה הצביעה נגד החוק כולו אולם תמכה בכמה מסעיפיו ואמרה כי "חוק עידוד השקעות הון שהוא חלק מחוק ההסדרים הוא חוק טוב המועיל לפריפריה".

גם ח"כ דניאל בן סימון התנגד לתקציב. "בגלל חטאיה של הממשלה הזו אין תחום שבו היא לא פגעה. אין כמעט ערך מוסרי שאותו היא לא דרסה", אמר בן סימון.

ההצבעות על התקציב החלו עם נאומו של שר האוצר יובל שטייניץ שאמר: "התקציב טוב לאימהות, לקשישים, לחרדים, לערבים ולחלשים. אני מבקש מהכנסת לאשר אותו בצורה הכי עניינית ומקצועית שאפשר".

שטייניץ הזכיר כי התקציב כולל תוספת של 1.5 מיליארד שקל להשכלה הגבוהה, תוספת לתשתיות תחבורה, העברת 700 מיליון שקל לאמהות צעירות עובדות ותוספת לקצבאות הזקנה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק