הכירו את המדריך של שרי אריסון

בעלת השליטה בבנק הפועלים שדיברה בסוף השבוע על "תקשורים" ו"חזיונות" לומדת אצלו במסגרת קבוצתית פעם בשבוע. היא גם לומדת אצלו את שיטת הטיפול שפיתח, "אהבה רבה". הוא מעיד על עצמו שהוא חודר לתת המודע של מטופליו. מי הוא סם לוי, איש המסתורין המורה והמדריך של האישה העשירה ביותר בישראל?

כבר כמה שנים שאשת העסקים ובעלת השליטה בבנק הפועלים שרי אריסון מקורבת מאוד לאיש בשם סם לוי. לוי פיתח בשנים האחרונות שיטת טיפול אלטרנטיבי, "אהבה רבה". אריסון מגיעה אליו ללימודים במסגרת קבוצתית פעם בשבוע וגם לומדת אצלו את שפת "אהבה רבה". לוי גם ליווה אותה בהשקת הספר החדש שלה השבוע.

אבל מי הוא סם לוי? בצעירותו הוא למד מוזיקה ומחשבים. ב-1991 אמרו לו הרופאים שייתכן ויישאר משותק בעקבות פריצת דיסק, אך טיפול אלטרנטיבי שעבר שינה את חייו. "בשורות האיוב על השיתוק לא התממשו, וזה מצא חן בעיני, אז התחלתי ללמוד כל מה שאפשר בארץ ובחו"ל", אומר לוי.

השיטה: סוג של 'דמיון מודרך"

"היה חסר לי פן רציונאלי בכל זה, חסר לי ולא מצאתי במיסטיקה או בהוליזם", מוסיף לוי. "ואז מטבע הדברים בניתי את 'אהבה רבה'". בבניין בהוד השרון מעביר לוי טיפולים, קורסים והרצאות על השיטה שלו, עליה הוא מעיד שהיא "מעין דמיון מודרך".

שרי אריסון מסרה היום כי היא אכן לומדת שם את שפת 'אהבה רבה', "שיטת מודעות המאפשרת תקשורת כנה, פתוחה וישירה ומספקת כלים למימוש הפוטנציאל האישי", לדבריה.

"המטופל מדבר על צבעים וחיות"

"זו דרך לחדור לתת מודע של המטופל מבלי לקבל את ההתנגדות", אומר לוי, מפתח השיטה, "כיוון שהוא לא צריך לספר על טראומה מודחקת או משהו כואב. הוא בסך הכל עובר סוג של דמיון מודרך, ומספר על צבעים, חיות ודברים דומים בטבע". בסרט התדמית של המרכז נראים מטופלים שוכבים על ספה ונרדמים במהלך הטיפול.

שרי אריסון מסרה בתגובה לידיעה ש"כל החברות בקבוצת אריסון, לרבות בנק הפועלים, עובדות בצורה עצמאית לחלוטין. ההחלטות מתקבלות ע"י ציוותי ההנהלה והדירקטוריונים של כל חברה".

"סם לוי", טוענת אריסון, "אינו מעורב בקבלת ההחלטות בבנק או בקבוצה. כל ניסיון לקשור בין הדברים מגמתי, פוגע וחסר אחריות". סם לוי עצמו סירב להתייחס לכתבה. 

הראיון המלא עם שרי אריסון: "הגיע הזמן שיידעו מי אני"