הושג הסדר: לא תצומצם אספקת החשמל לרשות הפלסטינית

ברגע האחרון נמנע צמצום אספקת החשמל לערי הרשות הפלסטינית, לאחר שהרשות התחייבה להעביר לחברת החשמל 20 מיליון שקלים עוד היום, כחלק מצמצום החוב בן 1.7 מיליארד השקלים בו היא מחזיקה. במקביל, ייפתח משא ומתן בן שבוע במטרה להגיע להסדר קבוע להחזרת החוב

ברגע האחרון: החשמל יועבר כרגיל (רויטרס)

הושג הסכם זמני בין חברת החשמל לראשי הרשות הפלסטינית, לפיו הרשות תעביר עוד היום (רביעי) 20 מיליון שקלים מעבר לתשלומים השוטפים לחברה - וזאת במטרה למנוע את צמצום אספקת החשמל לערי הרשות בשל חוב בן 1.7 מיליארד שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל להעברת התשלום, ייפתח באופן מיידי משא ומתן אינטנסיבי בין הצדדים עם תאריך יעד קצר טווח, במטרה להגיע להסדר על כלל החוב של הרשות לחברה. במידה ותוך שבוע לא יגיעו הצדדים להבנות, חברת החשמל תשוב לביצוע פעולות במטרה למנוע את תפיחת החוב הקיים.

הלחצים שהופעלו על הרשות הפלסטינית - בהם צמצום של 50% באספקת החשמל לערים כמו יריחו, בית לחם וחברון - נעשו בידיעת שר האנרגיה יובל שטייניץ (הליכוד). השר בירך על מציאת הפתרון הזמני, במעורבותו של חבר הכנסת איימן עודה (הרשימה המשותפת).

יושב ראש דירקטוריון חברת החשמל יפתח רון טל מסר כי "לא ששנו לבצע את הצעדים הקשים האלה, ואני שמח שיש היענות מהצד הפלסטיני להעביר סכום מיידי על חשבון החוב ולהגיע להסדר פעם אחת ולתמיד, ובכך להסיר את הגיבנת שחברת החשמל נושאת על כתפיה".