סוף לתחרות? מודן רוכשת את כתר

דרמה בשוק הספרים: הוצאת מודן הודיעה כי תרכוש את כתר ספרים תמורת 21 מיליון שקלים. הרכישה, שעדיין מותנית באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, תלווה גם בפרישת מנכ"ל ההוצאה יפתח דקל, שהודיע כי הוא "פונה לדרך חדשה". השרה רגב: "אאיץ את ביטול הבעלות הצולבת בשוק הספרים באמצעות חקיקה"

הרכישה שמסעירה את שוק הספרים (חדשות 2)

דרמה בשוק הספרים המקומי: הוצאת מודן הודיעה היום (שלישי) על רכישת כתר ספרים מידי כתר הוצאה לאור תמורת 21 מיליון שקל. לפי העסקה, במועד השלמת המכירה תפרע כתר הלוואה בסך 5.4 מיליון שקלים שקיבלה מכתר הוצאה לאור, כך שהיקפה הכולל של העסקה יהיה 26.5 מיליון שקל.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - כנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כתר ספרים היא ההוצאה השלישית בגודלה בענף הספרים בישראל ומודן נחשבת להוצאת הספרים הרביעית בגודלה בענף. מודן, שבשליטת משפחת מודן, היא חלק מפעילות נרחבת יותר, הכוללת את באג והחזקה בשליש מרשת צומת ספרים. העסקה מותנית באישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

במסגרת החלפת הבעלות, גם מנכ"ל ההוצאה יפתח דקל יפרוש מתפקידו. לדבריו, הוא יעשה זאת לאחר שיבצע העברה מסודרת לבעלים החדשים, ואז "יפנה לדרך חדשה". בהודעה לבורסה נכתב כי "חברת האם, כתר הוצאה לאור, תמשיך לפעול בתחום הדפוס והכריכה של ספרים ותמשיך לתת שירותים לכלל המוציאים לאור בישראל, ובתוכם לכתר ספרים שעוברת לבעלות מודן, ולמודן עצמה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה בתגובה לעסקה כי "בעקבות המיזוג אאיץ את ביטול הבעלות הצולבת בשוק הספרים באמצעות חקיקה. לא אאפשר ריכוזיות ושליטה בשוק הספרים בישראל. צריך לאסור על הוצאות ספרים להחזיק בבעלות של רשתות ספרים כדי למנוע ריכוזיות שפוגעת בצרכנים. כזכור, הודעתי על ביטול חוק הספרים במקביל לצעדים נוספים, ובהם ביטול הבעלות האנכית והקמת קרן לסופרים צעירים".