ההפסדים של מגה: חצי מיליארד שקלים ברבעון

ברבעון שלפני "תכנית החילוץ", רשת מגה רשמה ירידה של 21% בהכנסות. החברה הפסידה מאות מיליונים בגלל סגירת הסניפים וההפסדים לחברות הבת. בחודש שעבר אושרה תוכנית הבראה במגה, שמקווה להתאושש בדוחות הכלכליים הבאים

הרשת עוד לא מתאוששת. ארכיון (חדשות 2)

דרך ארוכה עד להתאוששות הכלכלית: רשת מגה, שנקלעה לחדלות פירעון בסוף מאי והחלה לצאת מהמשבר, הפסידה ברבעון השני (אפריל-יוני) של 2015 סכום עתק של 546 מיליון שקלים - כך עולה מדוח שפרסמה חברת האם "אלון הרבוע הכחול". ברבעון המקביל שנה קודם לכן הפסידה החברה רק 42.6 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הרשת גם רשמה ירידה של 21% בהכנסות ל-1.21 מיליארד שקלים ברבעון. ההפסד בכל המחצית הראשונה של 2015 הסתכם בכ-632 מיליון שקלים, בהשוואה להפסד של כ-93 מיליון שקלים בחציון המקביל של 2014.

כ-577 מיליון שקלים מתוך ההפסד של החברה נובע מהוצאות חד פעמיות בעבור פעילות 32 הסניפים שההנהלה החליטה לסגור במסגרת תכנית ההבראה, הפסד שנגרם לחברה בתקופות הרלבנטיות בשל החברות הבנות עדן טבע מרקט וד"ר בייבי.

החברה טוענת כי הירידה במכירות נובעת בין היתר מסגירת סניפים, ירידה במכירות חנויות זהות ומעיתוי חג הפסח. ההכנסות בחציון הראשון של 2015 הסתכמו בכ-2.6 מיליארד שקלים לעומת כ-2.96 מיליארד שקלים בחציון המקביל אשתקד - ירידה של 12%.

בחודש שעבר אושרה תוכנית הבראה במגה, שכוללת דחייה של תשלום החזר קרן החוב הקובע לבנקים בשלוש שנים. החברה האם "אלון הרבוע הכחול" התחייבה להעמיד למגה סך של 320 מיליון שקל. עד היום מגה ניצלה ערבויות של כ-56 מיליון שקל ו-75 מיליון שקל מהמימון שהעומד לה. התוכנית כוללת גם הסכם פרישה מרצון לכ-1,000 עובדים, כש-5,000 העובדים הנותרים זכאים ל-33% ממניות החברה במקביל לצמצום הוצאות שכר, הטבות נלוות ופעילויות רווחה בהיקף של כ-35 מיליון שקלים לשנה.