הצעה באוצר: ירשת דירה ולא מכרת? תשלם

שר האוצר וצמרת משרדו הגישו לראש הממשלה שורת הצעות להגדלת המסוי בשוק הדיור: על פי התכנית של משרד האוצר מס הרכישה למשקיעים יעמוד על 8.4%, ומשך הפטור ליורשי דירה יצומצמם כדי לעודד מכירה. טרם התקבלה החלטה סופית על העלאת המסים

הציג מסים מתקדמים לנתניהו. כחלון (פלאש 90 , יהונתן סינדל , מרים אלסטר)

במשרד האוצר מתכוונים לא רק לבנות יותר, אלא גם למסות יותר: בימים האחרונים גיבשו במשרד האוצר תכנית נדל"ן נרחבת, שהוצגה לראש הממשלה נתניהו. בנוסף לקידום תהליכי בנייה, התכנית כוללת שינויים נרחבים במסי הנדל"ן בארץ על מנת להקשות על משקיעים ולשחרר דירות נוספות לשוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הדיונים הרבים על העלאת מס הרכישה לאנשים שכבר רכשו דירות, הוחלט במשרד לקבוע את המס על 8% למשקיעים שרוכשים דירה שנייה בסכום של עד 4.8 מיליון שקלים. דירה יקרה יותר תמוסה ב-10%.

שינויים נוספים שהציעו במשרד האוצר, במטרה לשחרר יותר דירות לשוק, נוגעים למס השבח – כיום יש פטור ממס שבח למי שמוכר דירה שקיבל בירושה. לפי הצעת האוצר הפטור ליורשים לא יישאר לכל החיים אלא לשנתיים בלבד, על מנת לעודד את מכירת הדירות על ידי היורשים.

כיום יש פטור ממס שבח למי שקונה דירה וכבר מחזיק דירה אחרת למשך שנה וחצי, ובאוצר מתכוונים לקצץ את משך הפטור לשנה. אין עדיין החלטה סופית בעניין, אך במשרד האוצר מקווים שראש הממשלה ישאר את התכנית ותאפשר להטיל את המיסוי הנוסף.