מהמחאה החברתית ללשכת השר דרעי

איציק אלרוב, אחד מהדמויות הבולטות ביותר במחאת קיץ 2011 נגד יוקר המחיה, מונה ליועצו של שר הכלכלה החדש אריה דרעי. בעבר מתח אלרוב ביקורת חריפה על התנהלות ממשלת נתניהו, ותקף את יצרניות המזון על המחירים הגבוהים

מונה ליועצו של דרעי. אלרוב (פלאש 90 - יוסי זליגר)

מינוי מפתיע במשרד בכלכלה: אחד מיוזמי המחאה החברתית של קיץ 2011, איציק אלרוב, מונה היום (שני) ליועצו של שר הכלכלה החדש אריה דרעי (ש"ס). דרעי נכנס רק אתמול ללשכת השר, במקביל למינויו כשר לפיתוח הנגב והגליל, וכבר הודיע על המינוי של אלרוב - שייכנס לתפקידו בימים הקרובים ויתמקד במאבק ביוקר המחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אלרוב תקף בתקופת המחאה את הרשתות הגדולות ואת יצרניות המזון על המחירים הגבוהים, כמו גם את המדיניות הכלכלית של ממשלת נתניהו. בתקופת הבחירות הוא מתח ביקורת על ראש הממשלה. "בניכוי המחדלים, הכישלונות והמשברים - נתניהו ראש ממשלה מצוין", כתב בעמוד הפייסבוק שלו, בפראפרזה על אמירת נתניהו באותו זמן כי "אם אתה מנכה את הערבים והחרדים ממדדי אי השוויון, אנחנו נמצאים במצב מצוין". 

בשנים האחרונות אלרוב היה פעיל גם בקידום תחבורה ציבורית. הוא קרא לפני מספר חודשים לשר התחבורה ישראל כץ לקדם את מודל התחבורה השיתופית. "זהו תנאי הכרחי להוזלת מחירים ולהקלה ביוקר המחיה בסעיף הוצאות התחבורה", אמר.

שר הכלכלה החדש, דרעי (פלאש 90)

בנוסף התבטא אלרוב בעבר בעד רפורמות בשוק המזון, ובהן אימוץ מסקנות ועדת קדמי להגברת התחרות בשוק המזון, אותה כינה "חשובה והכרחית". "שוק המזון חייב להנות מתחרות אמיתית וממחירים הוגנים, הדרך היא תחרות אמיתית על כיסו של הצרכן ופירוק המונופולים", אמר.

אתמול, 22 שנים מאז שעזב את משרד הפנים, התייצב יו"ר ש"ס אריה דרעי בלשכתו של שר הכלכלה ואף ערך חפיפה קצרה עם השר היוצא, נפתלי בנט. "אני לא מוכיח שום דבר לאף אחד, באתי לעבוד", אמר בהתייחסו לביקורת סביב מינויו.