ברקע פרישת ליידרמן: מכתבים לוועדת טירקל

ביומיים האחרונים הגיעו לוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה מכתבים, שתוכנם נגע לבעייתיות במינויו של ליידרמן לתפקיד הנגיד. ככל הנראה, הוא שיער שיישאל על כך - ולכן משך את מועמדותו מהמרוץ

שעות ספורות לאחר שהטיל פרופסור ליאו ליידרמן את הפצצה בדמותה של הסרת מועמדותו מהמרוץ לנגידות בנק ישראל - מתברר כי ברקע ההחלטה עומדים מכתבים שהתקבלו השבוע בוועדת טירקל, הנוגעים לשנות עבודתו של ליידרמן ב"דויטשה בנק", שתוכנם עסק ככל הנראה בבעייתיות המינוי המתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ליידרמן שיער ככל הנראה, כי יישאל אודות תוכן המכתבים בוועדה, שהייתה אמורה לדון במינויו כבר ביום א' הקרוב - ולכן משך את מועמדותו. שר האוצר יאיר לפיד פרסם הערב (ו') התייחסות לנושא. במייל שנשלח לתומכי "יש עתיד", אמר לפיד כי "מתברר שפרופסורים לכלכלה הם חבורה מאוד צבעונית ופרועה". "אני מתגעגע כבר לאנשים סולידים ויציבים כמו יצפאן ובראבא", אמר לפיד.

יצטרכו לחפש נגיד חדש, נתניהו ולפיד (רויטרס, AP)

מוקדם יותר היום הודיע פרופסור ליידרמן כי החליט שלא להתמנות לתפקיד נגיד בנק ישראל. ליידרמן אמר כי ההחלטה נובעת מסיבות אישיות, והיא נעשתה לאחר התייעצות עם בני משפחתו. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יאיר לפיד הביעו צער על ההחלטה.

ביום רביעי האחרון הציעו ראש הממשלה נתניהו ושר האוצר לפיד את תפקיד נגיד בנק ישראל, לכלכלן הראשי של בנק הפועלים ומי שהיה בעברו ראש מחלקת המחקר בבנק ישראל. "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו ולשר האוצר יאיר לפיד על האמון שנתנו בי. אני מתרגש לחזור לבנק ישראל, ואפעל לסייע לכלכלת ישראל באתגרים שניצבים בפנינו", אמר ליידרמן בהודעה שהוציא לאחר ההכרזה.