חמצן למעריב: נחתם הסכם בין הסתדרות העובדים לבן צבי

הסתיימו הדיונים קדחתניים בין הנהלת העיתון ויו"ר ההסתדרות עופר עיני להצלת העיתון ובסופם הגיעו הצדדים להסכם על מתווה תוכנית ההבראה. הישגי העובדים כוללים בין היתר: הגבלה של תקופת הקיצוצים בשכר, והקמת ועדה שתפקח על הליכי פיטורים בעתיד

העיתון יעבור לירושלים (רויטרס)

העיתון מעריב ניצל. הנהלת מעריב, העובדים ויו"ר ההסתדרות עופר עיני הגיעו הערב (ה') להסכם על מתווה לתוכנית ההבראה שתמשיך לקיים את העיתון. הדיונים התקיימו החל משעות הבוקר והסתיימו הערב לאחר שהמו"ל, שלמה בן צבי, ניהל דיון אישי מול יו"ר ההסתדרות עיני. ההסכם כולל בתוכו גם את העובדים העיתונאים וגם את עובדי הדפוס בעיתון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הישגיו של ועד עובדי מעריב כוללים הגבלה של תקופת הקיצוצים בשכר, הבטחה כי הקיצוץ לא יפגע בתנאי הפנסיה והקמת ועדה בשיתוף הוועד שתפקח על הליכי פיטורים בעתיד.עם זאת, 25 עובדים יפוטרו והמערכת תעבור לירושלים.

עובדי הדפוס הגיעו להסכמי פרישה שייכנסו לתוקפם כבר ביום רביעי הקרוב ובינתיים נעשים מאמצים להכניס רוכש חדש לבית הדפוס ששימש עד כה את העיתון. לפי ההערכות מדובר ב"ישראל היום".

קיצוץ מדורג בשכר. בן צבי, ארכיון (יח"צ)

99 עיתונאי מעריב תמכו במתווה

אתמול הצביעו 99 עיתונאי מעריב על אישור המתווה המשופר לתכנית ההתייעלות של הנהלת העיתון, וברוב קולות אישרו את התכנית. 56 עובדים הצביעו בעד ו-43 נגד.

המתווה שאושר כולל קיצוץ מדורג בשכר של 5%-15% החל משכר של 7,500 שקלים לחודש (במקום 6,500 שקלים במתווה המקורי), אש"ל קבוע של 300 שקלים (במקום ביטולו) ופיטורים של עד 25 עובדים במערכת העיתון.

עוד הוחלט כי באשר למעבר המערכת לירושלים, יתאפשר לעובדים חודש ניסיון - ואם לאחר מכן ירצו לפרוש הם יוכלו לעשות כן מרצון ובתנאי הפרישה מהמשכורת המקורית וללא הקיצוץ שיחול בשכרם. על פי הודעת הוועד, באסיפה העלו עובדים רבים את נושא הלנת השכר וציינו שמדובר במעשה שלא יעשה. העובדים הביעו מחאתם כלפי צעדי ההנהלה שלפיהם נמנע מהם השכר בעוד מתנהל משא ומתן עם ארגון העיתונאים וועד העיתונאים בעיתון.