היועמ"ש אישר את העלאת שכר המינימום החל מ-1 באפריל

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין אישר היום לעגן בחקיקה עוד בתקופת הבחירות את המתווה שסוכם בין נציגי המדינה לנציגי ההסתדרות בדבר העלאת שכר המינימום לסך של 5,000 שקלים ב-3 פעימות. ההעלאה הראשונה בסך 300 שקלים מדי חודש, תתבצע בעוד כשלושה חודשים

ההעלאה הראשונה - בתוך 3 חודשים (חדשות 2)

שכר המינימום יעלה כבר בעוד 3 חודשים: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, אישר היום (שלישי) את מתווה העלאת שכר המינימום לסכום של 5,000 שקלים בשלוש פעימות - החל מאפריל הקרוב. ההצעה נדרשה לעבור אישור מיוחד עקב כך שמדובר בתקופת בחירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההעלאה הראשונה, לסכום של 4,650 שקלים בחודש, תתבצע ב-1 באפריל 2015. ההעלאה השנייה לסכום של 4,825 שקלים תחול למעלה משנה לאחר מכן, ב-1 ביולי 2016 ואילו ההעלאה האחרונה - זו שתקבע את שכר המינימום על 5,000 שקלים, תתבצע בעוד שנתיים - החל מ-1 בינואר 2017.

ההסכמות שהושגו בין המדינה לבין הסתדרות העובדים החדשה יסוכמו במסמך עקרונות בין הצדדים אשר יעוגן בהחלטת ממשלה. במסמך העקרונות ייקבע כי ההסכמות יעוגנו בחקיקה ממשלתית שתקודם בתקופת הבחירות.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן בירך על ההחלטה: "הושלמה הדרך להליך החקיקה ולהעלאת שכר המינימום. שכרם של 700 אלף עובדות ועובדים יעלה החל מ-1 באפריל וזוהי בשורה חברתית חשובה ביותר במאבקנו לצמצום פערים בחברה הישראלית".

לפני כשבועיים התנגד היועמ"ש להעלאה הסופית של שכר המינימום, כפי שסוכמה בין נציגי הממשלה לבין ההסתדרות. "אינני רואה כי ניתן לנהל הידברות ולקבל הערכות מחייבות בנקודה זו לעת הזו, בעיצומה של תקופת בחירות", אמר אז וינשטיין.

בחוות הדעת אפשר וינשטיין להעלות את שכר המינימום ל-5,000 שקלים בכפוף לכך שמשרד האוצר וההסתדרות יגיעו להסכמות על מספר הפעימות והמועדים שבהם השכר יעלה. כעת, משהצדדים הגיעו להסכמות - המהלך אושר.