בגלל החקירה: מניית IDB מתרסקת

מניות ואגרות החוב של חברת IDB מגיבות בירידות שערים חדות בעקבות ההודעה על החיקרה המתנהלת נגד נוחי דנקנר בחשד לתרמית בניירות ערך. כעת מסתבר כי גם אילן בן-דב מסר עדות במסגרת הפרשה. דנקנר בתגובה: "פעילותי היתה חוקית"

שעות ספורות לאחר ההודעה שפרסמה חברת IDB על החקירה המתנהלת נגד יושב הראש נוחי דנקנר, מגיבה מניית החברה בירידות שערים חדות של כ-7% מערכן, כך הושפעו גם אגרות החוב של הקבוצה. עם סיום יום המסחר ירדה מניית החברה ב-5.12%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מפרטים נוספים המתגלים בשלב זה, מסתבר כי גם אילן בן-דב, בעל השליטה בפרטנר, מסר עדות ברשות לניירות ערך במסגרת הפרשה.

בדיווח שהעבירה היום לבורסה, מסרה IDB הודעה רשמית על חקירת דנקנר: "אתמול נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים יו"ר דירקטוריון החברה בחשד לעבירות תרמית בניירות ערך ועבירות נוספות הנוגעות להנפקת המניות וכתבי האופציה שבוצעה על-ידי החברה ביום 23 בפברואר 2012".

בין התנאים המגבילים שהוטלו על דנקנר: צו עיכוב יציאה מן הארץ, הפקדת דרכונו, איסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה הנחקרת וערבות בנקאית בסך 5 מיליון שקלים. בחקירת הרשות נחקר גם מקורב לדנקנר ששמו לא הותר לפרסום, וכך גם עדי יהודה שלג, סוחר בשוק ההון, המכהן כמנכ"ל חברה העוסקת במסחר בני"ע.

בבקשת הרשות לשחרר את השלושה בתנאים מגבילים נכתב כי "החקירה נוגעת לחשד למעורבותם של דנקנר, שלג והאחר בביצוע עבירות של תרמית בניירות ערך, עבירות דיווח, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וכן בחשד לעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. וזאת בגין פעילותם במסחר במניות חברת אי.די.בי אחזקות במהלך פברואר 2012, בימים במהלכם הנפיקה החברה מניות נוספות כדי לגייס הון מהציבור".

לטענת הרשות, שלג ומקורבו של דנקנר "פעלו עם נוספים באופן תרמיתי המכוון להשפיע על שער מניות אי.די.בי במטרה לשפר את סיכויי הצלחת ההנפקה באמצעות ביצוע עסקאות תרמיתיות בהיקף של עשרות מיליוני שקלים ב-21-23 בפברואר. פעילות תרמיתית זו בוצעה, על פי החשד, בידיעתו של דנקנר, בהנחייתו ובמימונו".

גם שמו נקשר בפרשה, בן דב (חדשות 2)

דנקנר: משוכנע שיתברר כי פעילותי היתה חוקית 

ברשות טוענים גם שדנקנר "מימן את התוכנית התרמיתית הן בעצמו והן באמצעות גיוס גורמים חיצוניים אשר רכשו בהנחייתו מניות שנרכשו על ידי שלג והאחר במהלך ביצוע פעולות התרמית ועל מנת לממן את המשכה".

בבקשה נכתב עוד כי "על פי ממצאי החקירה, יזם דנקנר את התוכנית התרמיתית המתוארת לעיל, היה בין נהניה העיקריים ואף דאג למימונה באופן משמעותי. זאת ועוד: על פי ממצאי החקירה, סמוך לאחר תום ההנפקה הזרים דנקנר מימון בסך 8 מיליון שקל לחשבונו של האחר".

דנקנר מסר בתגובה: "מתקיימת בדיקה של הרשות לניירות ערך. אני מכבד את הליך הבדיקה ויש לי אמון מלא ברשות. אני משוכנע כי יתברר במהרה שכל פעילותי בכל נושא שהוא היתה והינה תמיד חוקית ובוצעה ביושר וללא דופי".