הלמ"ס: עלייה בשכר הממוצע במשק

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום את נתוני השכר ומספר משרות השכירים במשק לחודשים יוני עד אוגוסט. בחישוב שנתי, נרשמה עלייה של 2.9% בשכר הממוצע ברוטו למשרת שכיר בישראל. המובלים ברמת השכר: עובדי ענף החשמל והמים

כמה מרוויח שכיר ממוצע? אילוסטרציה (חדשות 2)

עלייה בשכר הממוצע במשק: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום את הנתונים הרשמיים באשר לעובדים השכירים במשק ומשכורותיהם. על פי הדוח, בחודשים יוני עד אוגוסט האחרונים חלה השלים השכר הממוצע במשק עלייה של כ-2.9% בחישוב שנתי, והוא עומד כעת על 8,994 שקלים. עלייה נרשמה גם בהיקף משרות השכיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

דוח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה חושף פעם נוספת כמה מרוויחים בממוצע השכירים בישראל. על פי המסמך, השכר הממוצע של רובנו עומד על כ-8,994 שקלים, עלייה של כ-2.9% בחישוב שנתי.

עלייה נרשמה גם בכמות משרות השכיר - בהיקף של 1.6% בחישוב שנתי, שהם כעת כ-3,250,400 משרות, לעובדים ישראלים וזרים גם כן.

נתוני המגמה מצביעים על עלייה בשכר הממוצע למשרת שכיר במחירים קבועים. בחודשים יוני-אוגוסט 2012 עלה השכר הממוצע למשרת שכיר במחירים קבועים ב-2.9% בחישוב שנתי, לעומת עלייה של 2.1% בחישוב שנתי בחודשים מרס-מאי 2012.  

בלשכה המרכזית פילחו את השכר ומספר מקומות העבודה על פי תחומי התעסוקה השונים. המובלים ברמת השכר הם עובדי ענף החשמל והמים. אחריהם בהפרש ניכר - העובדים הפיננסיים. את רשימת השכר הממוצע סוגרים תחומי החקלאות ושירות האירוח והאוכל.

באשר למקומות העבודה הקיימים - מרבית המועסקים משתייכים למגזר השירותים העסקיים. את הכמות הקטנה ביותר של משרות ניתן למצוא, כצפוי, בתחומי החשמל והמים.