רשמית: מחיר החשמל יוזל בכ-10%

מליאת רשות החשמל תאשר מחר באופן סופי את הורדת תעריף החשמל באופן גורף. כבר היום הושגה הסכמה עקרונית בנושא, והוזלת החשמל צפויה להתרחש במקביל לירידה במחירי הבנזין והמים

הקלה בהוצאה של כל בית. ארכיון (חדשות 2)

הוזלה ניכרת צפויה בהוצאות החשמל: מליאת רשות החשמל התכנסה היום (שני) על מנת לדון בהורדת תעריף החשמל, ובפגישה סוכם באופן עקרוני על הוזלה ניכרת, בטווח של כ-9-11%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המליאה תתכנס שוב מחר על מנת לאשר את ההחלטה באופן סופי, אך הושגה הסכמה על המספרים. שר האנרגיה והמים סילבן שלום דחף להוזלה משמעותית יותר - בסדר גודל של 15% - אך שלום ואנשי משרדו הבינו שיצטרכו להסתפק בהוזלה מתונה יותר, בין השאר בגלל התחזקות הדולר.

חודש ינואר 2015 יאופיין גם בהוזלות נוספות: מחיר הבנזין צפוי לרדת בכ-60 אגורות לליטר, לרמה הנמוכה ביותר מאז שנת 2010. במקביל, מחירי המים יירדו גם הם בשיעור ניכר.

לפני כשבוע אישרה מועצת רשות המים הפחתה של 10% בתעריפי המים בישראל, החל מה-1 בינואר 2015. ההורדה הצפויה בתעריפי המים מתווספת להפחתה של 5% במחיר בחודש ינואר האחרון, ולירידה נוספת של כ-0.5% ביולי - כך שבסך הכל ירדו מחירי המים בשנה האחרונה בלמעלה מ-15%.

ההוזלה נובעת בין היתר מהתייעלות נוספת בתאגידי המים, עדכון תעריפים למגזרים שונים ומהתחשבנות עם חברת מקורות. שר האנרגיה והמים סילבן שלום אמר לאחר אישור המהלך: "הפעילות עבור הפחתת יוקר המחייה היא רפורמה אמיתית, שכל אחד מהצרכנים יוכל להרגיש, ואני פועל לכך שבתחילת שנת 2015 יהיו הפחתות נוספות, כחלק ממהלך כולל שאני מוביל להפחתת יוקר המחייה".