השרים אישרו צעדים להגברת התחרותיות: "צעד נוסף להורדת יוקר המחייה"

הממשלה אישרה היום פה אחד את מסקנות ועדת הריכוזיות, שתביא לדברי השרים להגברת התחרותיות ולהורדת המחירים במשק. "כשיש יותר תחרות המחירים יורדים", אמר רה"מ נתניהו. שר האוצר: "הממשלה מוכיחה שוב שהיא מסוגלת להעדיף את האינטרס הציבורי על פני האינטרסים של הון ושלטון"

פעילי המחאה החברתית בקיץ האחרון (חדשות 2)

"המלצות הוועדה חשובות, נועזות, אבל מצד שני גם מידתיות על מנת להבטיח את המשך התחרותיות של המשק שלנו ועל מנת להוריד את יוקר המחיה", במילים אלה סיכם ראש הממשלה בנימין נתניהו את המלצות דוח הוועדה להגברת התחרותיות במשק (ועדת הריכוזיות), שאושרה היום על ידי חברי הממשלה. השרים הטילו על ראש הממשלה, שר האוצר ושר המשפטים להגיש תזכיר חוק לוועדת שרים לענייני חקיקה בהקדם האפשרי.

המלצות ועדת הריכוזיות אושרו פה אחד. שר האוצר יובל שטייניץ ציין כי "אישור המסקנות ברוב גדול מעיד על כך שכאשר יש רצון נחוש לבטל עיוותים ולתקן קלקולים למען הכלכלה, הציבור והדמוקרטיה - הדבר אפשרי. מסקנות ועדת הריכוזיות, עם כל השוני, הן המשך לקו התקיף שנקטנו בנושא רווחי הגז והנפט לטובת הציבור באמצעות ועדת ששינסקי, או הרפורמה המקיפה בנושא חוק עידוד השקעות הון. הממשלה מוכיחה שוב ושוב שהיא מסוגלת להעדיף את האינטרס הציבורי על פני האינטרסים של הון ושלטון".

"החלטת הממשלה היום היא צעד נוסף להורדת יוקר המחיה", אמר נתניהו לאחר אישור דוח ועדת הריכוזיות. "עוד בצוות '100 הימים' הושם דגש על הצורך לפעול להגברת התחרותיות במשק, וכבר לפני שנה וחצי הוקמה הוועדה הזו שתוצאותיה ייתקנו עיוותים שנוצרו שנוצרו בשנים האחרונות ושהממשלה הזאת מתקנת אותם".

"מגבירים את התחרות ומורידים מחירים"

בפתח ישיבת הממשלה היום הבטיח נתניהו כי המלצות אלה יגבירו את התחרותיות במשק ויפרקו קרטלים ומונופולים. "אני מביא לממשלה את המלצות הוועדה להגברת התחרותיות. אנחנו רוצים להגביר את התחרותיות במשק על ידי צמצום הריכוזיות, צמצום או ביטול קרטלים ומונופולים. כשיש יותר תחרות המחירים יורדים", אמר נתניהו.

"שנים דיברו על הגבלת הקרטלים והמונופולים, אבל אנחנו עושים", הוסיף נתניהו. "בשנה וחצי האחרונות יש עבודה חשובה שנעשית בתיאום ביני ובין שר האוצר שטייניץ עם היועץ הכלכלי שלי, יוג'ין קנדל, ואחרים. יש כאן שורה של המלצות חשובות מאוד. מצד אחד נועזות, אבל מצד שני גם מידתיות על מנת להבטיח את המשך התחרותיות של המשק שלנו ועל מנת להוריד את יוקר המחיה".

נתניהו הדגיש כי "אנו עדים כבר להישגים. ראיתי למשל בדוח של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמחירי המזון לא עלו בשנה האחרונה על אף שהמדד עלה, בניגוד לתפיסות רווחות. אבל זה לא מספיק לנו. אנחנו רוצים הורדת מחירים, והורדת מחירים מושגת על ידי הגברת התחרות. לכן אבקש להעביר את המסקנות לוועדת שרים לחקיקה, לנוע במהירות כדי שנוכל לחוקק את השינויים שפותחים את המשק לתחרות, מגבירים את התחרות ומורידים מחירים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת