ב-1 באפריל: מחיר הדלק - יותר מ-8 שקלים

האיומים על אירן נמשכים - ויש להם מחיר: אחרי הדחייה בעליית מחיר הדלק בחודש שעבר, נראה כי בראשית החודש הבא הוא יעלה ב-10 אגורות, ויחצה לראשונה את רף 8 השקלים לליטר. האוצר הזהיר בחודש שעבר: ליטר יעלה גם יותר מ-10 שקלים

שוב, עלייה במחירי הדלק: מחיר בנזין צפוי לעלות בראשית החודש הבא לפחות ב-10 אגורות נוספות, בהתאם לעליית מחירי הדלק בעולם, ולחצות לראשונה את רף שמונה השקלים, כך עולה מהערכות ראשוניות בהן דנים הערב.

כבר בסוף החודש שעבר נאמור היה לחצות מחיר הדלק את רף שמונה השקלים, אך ראש הממשלה בנימין נתניהו נענה ברגע האחרון לזעם הציבורי נגד המהלך והורה להפחית את המס על הבנזין ב-10 אגורות.

שר האוצר: "המחיר יכול להגיע גם ל-10 שקלים"

בהוראת נתניהו, הוטלה מלאכת איתור מקורות המימון למהלך על משרד האוצר שייפעל לגיבושה בתוך כחודשיים. "ישראל לא שולטת על מחיר הנפט בעולם, אבל היא בהחלט לא חייבת לגבות תוספת מס בגין כל התייקרות", אמר ראש הממשלה בהתייחסו להנחייה.

באוצר הזהירו כי כל ניסיון למתן את עליית מחירי הדלק ייגבה מחיר כבד מהקופה הציבורית, והסבירו כי כל אגורה המופחתת מהם שוות ערך לכ-40 מיליון שקלים. לאחר הורדת מחיר הדלק, הזהיר שר האוצר יובל שטייניץ כי על רקע האיומים נגד אירן - מחיר הדלק עלול להגיע גם ל-10 שקלים לליטר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת