צניחה של 90% במספר הישראלים בטורקיה

משרד התיירות הטורקי מאשר רשמית: מספר התיירים הישראלים בטורקיה צנח דרמטית ביוני האחרון - 2,600 ישראלים בלבד ביקרו במדינה, זאת לעומת 27,000 ישראלים בתקופה המקבילה אשתקד. רק השבוע יצאה טיסת שכר ראשונה לטורקיה מאז אירועי המשט, ועליה רק משפחה יהודית אחת

חוזרים לטורקיה? לא כל כך מהר (AP)

צניחה דרמטית במספר התיירים הישראלים בטורקיה: מספר התיירים הישראלים שטסו ליעדים השונים בטורקיה צנח ב-90 אחוזים לעומת מספר התיירים בתקופה המקבילה אשתקד.

על פי נתונים רשמיים שפירסם היום משרד התיירות והתרבות הטורקי, רק 2,600 תיירים ישראלים ביקרו במהלך חודש יוני בטורקיה, זאת לעומת 27,000 ישראלים שטסו לנופש בטורקיה ביוני בשנה שעברה.

הסוחרים באנטליה: "ארדואן אידיוט" 

הסוחרים בשוק באנטליה מתגעגעים מאוד לתייר הישראלי. בניגוד לדיווחים השונים בכמה מכלי התקשורת הטורקית וההצהרות החוזרות ונשנות של בכירים בתיירות הטורקית כי תיירים מארצות ערב ואירן יחליפו את מקומם של הישראלים, השוק באנטליה נראה שומם, התיירים אינם והסוחרים חולמים לראות שוב את הישראלים.

השבוע הוציאה חברת "השטיח המעופף" טיסת שכר מנתב"ג לטורקיה, לראשונה מאז המשט לעזה שבעקבותיו הוציא המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לטורקיה. אזהרה המסע הוסרה לאחרונה, אך הישראלים לא ממהרים להסתער על אנטליה.

"20 שנה אני עובד עם הישראלים", אמר ל"גלובס" עלי יולקו, סוחר בשוק הטורקי המדבר בעברית שוטפת. "השוק שומם; אין תיירים, חום אימים. כל הסוחרים בשוק מתגעגעים לישראלים, כי למרות שהם מתמקחים הם היו קונים הרבה".

סוחרים אחרים בשוק הצטרפו לדבריו של יולקו ואמרו כי "הישראלים הם לקוחות יותר טובים מהרוסים ומהגרמנים". חלק גדול מהסוחרים דיבר בעברית.

אצל חלק מהסוחרים ניכר הכעס כלפי המדיניות שמוביל ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, אשר הסב לדבריהם נזק כלכלי גדול. "ארדואן אידיוט", אמר אחד הסוחרים. "כל פעם שהוא מתעטש נפגע לנו הכיס. אנו מייחלים לחזרת הישראלים לטורקיה".

גם ראש עיריית אנטליה קורא: "נשמח לראות את הישראלים"

ראש עיריית אנטליה, ד"ר מוסטפה אקאידין, קרא גם הוא לתיירים הישראלים לשוב למדינה ולהתארח בבתי המלון בעיר התיירות. "היה לנו לעונג גדול לארח ישראלים כל השנים, ואנחנו מצטערים על הירידה במספר התיירים מישראל", אמר ד"ר אקאידין בראיון ל"גלובס". "היחסים בין ישראל וטורקיה חשובים מאוד לכל האזור. אנטליה עיר בטוחה ביותר וכעיר שהכלכלה שלה מבוססת על תיירים - חשובה לנו התיירות מישראל".

"גם אם יש בעיות בין הממשלות, היחסים בין הקהילות נשארים טובים", אומר אקיידין. "ישראל וטורקיה הן שתיהן מדינות חזקות מבחינה כלכלית, וטורקיה היא המדינה המוסלמית-דמוקרטית הגדולה והבטוחה ביותר. לכן, יש לשמר את היחסים בין שתי המדינות".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק