שוב: "ריקול" ל-17 אלף רכבי טויוטה לוקסוס בארה"ב

יצרנית הרכב הגדולה בעולם הודיעה כי ב-17 אלף רכבים מדגם "לוקסוס" קיימת תקלה במערכת הדלק. הליקוי נחשף במבחן ריסוק שערכה הרשות לבטיחות בדרכים האמריקנית

הצרות לא עוזבות את טויוטה (רויטרס)

הצרות לא עוזבות את טויוטה: יצרנית הרכב הגדולה בעולם, הודיעה היום כי היא נערכת ל"ריקול" של כ-17 אלף מכוניות מהמותג היוקרתי "לקסוס" בארה"ב, וזאת עקב תקלה במערכת הדלק. החברה מסרה כי הריקול יכלול את הדגם ההיברידי HS250h משנת הייצור 2010.

הרשות לבטיחות בדרכים האמריקנית גילתה את הליקוי במבחן ריסוק שבו מחסום מכה את הפגוש במהירות של 80 קמ"ש וגורם לרכב להסתובב. בשלב השני הרכב מורם מהקרקע, ואז זוהתה דליפת הדלק.

זהו לא הריקול הראשון שנערך בדגם לקסוס. לפני כחודש, החברה הודיעה על ריקול של 11,500 כלי רכב שכללו דגמי LS460, LS460 P, LS 600h ו-LS 600 h L של לקסוס משנת 2010, עקב בעיה במערכת ההיגוי.

פגיעה קשה במוניטין

טויוטה ספגה השנה מכה כואבת במוניטין האמין שלה, שהיה סימן ההיכר של החברה במשך שנים. במהלך החודשים האחרונים קראה לכשמונה מיליון כלי רכב לתיקון בגין כשלים במנגנוני המצערת ומערכות הבלימה. נוסף על זה, עומדת החברה היפנית בפני סכנה לקנס הנאמד בלמעלה מ-17 מיליון דולר מהממשל האמריקני.

מוקדם יותר השבוע, התנצל עמוקות נשיא טויוטה, אקיו טויודה, בפני בעלי המניות של ענקית הרכב על הפגיעה במוניטין, שהחלה בריקול המפורסם של "הדוושה הדביקה" באוקטובר 2009. זו הייתה הפגישה הראשונה של טויודה עם בעלי המניות של החברה, בה ציין בפניהם כי החברה עושה "כל שביכולתה" על מנת לשפר את מחלקות פיקוח האיכות שלה והודה להם על "תמיכתם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק