עלייה דרמטית במחירי הדירות בת"א

דוח שמפרסם היום השמאי הממשלתי מגלה כי בשנה האחרונה נרשם זינוק חד במחירי הדירות בת"א. הדוח מגלה כי מחיר הדירה בת"א בסוף שנת 2009 עלה ביותר מ-30% בהשוואה לשנת 2008. תושבי אילת לא ישמחו לגלות שהדירות שלהם שוות פחות בהשוואה לשנה שעברה

ככל שקטן ההיצע, עולה הביקוש. מדוח שפרסם היום השמאי הממשלתי, עולה כי ברבעון האחרון של שנת 2009 חלה עלייה של 4.3% במחירי הדירות בהשוואה לרבעון השלישי של 2009, ועלייה של 14.4% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

השמאי הממשלתי, אייל יצחקי, מסביר בסקירתו כי היצע הדירות הנמוך, 13 אלף דירות, הוא הגורם העיקרי שמביא לעלייה המתמשכת במחירי הדירות. בסקירה הוצגו גם מחירי הדירות ברבעון הרביעי של 2009, בהשוואה לרבעון הקודם השנה ולרבעון המקביל בשנה שעברה במספר ערים בישראל.

המרוויחים הגדולים: בעלי הדירות בתל אביב

הערים שבהן עלו מחירי הדירות בשיעור הגבוה ביותר הן ת"א, שמחיר דירת ארבעה חדרים בה עמד בסוף 2009 על יותר משני מיליון שקלים, עלייה של כ-30% לעומת מחיר דירה בעיר בסוף 2009. גם מחירי הדירות בראשון לציון עלו בשיעור גבוה יחסית, 24%.

בניגוד לת"א וראשל"צ ששיעור מחירי הדירות בהן עלה בצורה משמעותית, בחיפה, העיר השלישית בגודל אוכלוסייתה, נרשם קיפאון מסוים ביחס למחירי הדירות ברבעון השלישי השנה. מחיר דירת ארבעה חדרים בכרמל עומד על כ-850 אלף שקלים בממוצע.

העיר היחידה שנסקרה על ידי השמאי הממשלתי ונרשמה בה ירידה במחירי הדירות היא אילת, בה נרשמה ירידה של 4% במחירי הדירות. והיום תוכלו לרכוש דירת ארבעה חדרים בעיר בסכום של 742,000 שקלים.