חופשה משפחתית לכל כיס בקיץ

אם סימנתם כבר את יעד הנופש המשפחתי לחופשת הקיץ הקרובה, מומלץ שתתכננו את החופשה שלכם בקפידה. עלויות שוליות עשויות להקפיץ את העלויות ולייקר את החופש המשפחתי

כמו בכל שנה, הקיץ מביא עימו מחשבות על תוכניות לחופשה משפחתית. בין אם היעד המועדף עליכם הוא בארץ או בחו"ל ותקציבכם הכספי מוגבל, חשוב לתכנן בקפידה כל הוצאה. בדקנו עבורכם יעדים נבחרים בארץ ובעולם והופעתנו לגלות שחופשה בישראל יקרה יותר - ובאופן ניכר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאשר אנחנו מתכננים את הנופש הבא שלנו, הדבר הראשון העולה בראשנו הוא היעד. אך כשמגיעים למחיר, מגלים לא פעם שהוא רחוק מהתקציב העומד לרשותנו.

"אם יש טיולי אקסטרים או טיולי ספורט זה יכול להתבטא בתשלום נוסף, או טיפים לנותני השירותים", הסביר זיו רוזן, מנכ"ל חברת התיירות גוליבר ומזהיר כי עלולות לצוץ הוצאות כספיות נוספות שלא תוכננו כגון עלויות העברה משדה התעופה למלון. "לעתים אנחנו לוקחים חבילה ושוכחים לקחת בחשבון שיש פער של כמה מאות דולרים בין ההגעה לשדה התעופה עד שמגיעים למלון עצמו".

אז בדקנו אילו חופשות יכולות להתאים עבורכם לפי מסגרות תקציב: אם אתם עדיין מתלבטים לאן לטוס לשבוע עם המשפחה ולא לחצות את רף ה10,000 שקלים לא חייבים להתפשר על בטן-גב בפחות מחמישה כוכבים. אחת האפשרויות העומדות בפניכם היא חופשה בת שבוע של "הכל כלול" באנטליה או בודרום, או ארבעה לילות בכרתים הכוללים גם השכרת רכב צמוד.

תכנון טיול משפחתי למערב אירופה עלול לעלות ביותר. "למערב אירופה, אז כבר 500 כפול ארבע, אתה כבר הגעת ל-2000 דולר ועוד ללא מחיה או רכב, אין לך כלום" השיבה לנו נציגת חברת "עתיד טורס" בשיחה טלפונית. אך אם תוכלו להוסיף עוד 5000 שקלים לתקציב, תוכלו לסמן כיעד לכל המשפחה גם את אירופה הקלאסית.

טיול משפחתי בפחות מ-10,000 שקלים

במסגרת תקציב של עד 15 אלף שקלים, תוכלו לבלות שבעה לילות במלון חמישה כוכבים ביער השחור שבגרמניה. חבילת הנופש הזו כוללת גם טיול מאורגן וכניסה לאתרי תיירות נבחרים. לחלופין, אם אתם משפחה בת ארבע נפשות, תוכלו לטוס לחופשה בת שישה לילות בצפון איטליה. הטיול כולל שהייה במלון חמישה כוכבים ואת היתרון שבטיול מאורגן ב-12 אלף שקלים.

"אפשר למצוא טיולים משפחתיים במחירים של 10,000 שקלים וגם קצת יותר מזה, שיכללו את כל הפרמטרים שהנופש הישראלי צריך", מאשר זיו רוזן.

ולבסוף, אם עומד לרשותכם תקציב של 20 אלף שקלים נפתחות בפניכם אפשרויות נוספות. שבוע בפריז, בריסל או אמסטרדם כולל טיסה וארוחות לתקופה של שישה לילות היא אפשרות קורצת עבורכם שתשאיר גם סכום כסף לבילוי במסעדות.

באופן תמוה, חופשה קצרה יותר בישראל יכולה לעלות כסף רב יותר. ארבעה לילות במלון המלך דוד הצופה לעיר העתיקה בירושלים תצריך השקעה של 26 אלף שקלים וארבעה לילות במלון קראון פלאזה השוכן למרגלות חוף הים של תל אביב תעלה 18,500 שקלים.

אמנם לכל תקציב יש את היעדים שהוא יכול לכסות, אך בתקופה שהשמיים פתוחים והמחירים הופכים לאטרקטיביים מאי פעם, נראה שבקיץ הזה יש הרבה יותר אפשרויות על הפרק.