הכי נחטפים מהמדפים: מצות, יין וחסה

בדקה ה-90, רגע לפני ליל הסדר, עם ישראל ממלא בהמוניו את רשתות המזון. ביקור באחד מסניפי רשתות השיווק גילה מה הם הלהיטים של שולחן החג. "זה בית משוגעים", קרא מנהל הסניף כשבחוץ מכוניות עמוסות שקיות ותור של קונים

יום לפני ליל הסדר, והמוני בית ישראל עדיין ממלאים את רשתות המזון ומעמיסים מצרכים אחרונים לארוחת החג. ביקור בסניף "רמי לוי" בירושלים גילה התסערות על יין, קמח מצה ואפילו חסה. המצות - נעלמו לגמרי מהמדפים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השנה היה בית משוגעים, נגמרו המצות, הגיע משטח אחרון הרגע אחרי תחנונים", סיפר אלי ארג'ואן, מנהל הסניף. להערכתו, בשבוע האחרון עלה סך הקנייה בסניף ב-30-40% וכך הוא מעריך גם סכום הקנייה הכללי ברשתות אחרות.

"קנינו את כל הסופר, חוץ ממצות שלא היה פה, קנינו הכל", אמרה ענבל תושבת ירושלים ביציאה מהסניף. "יש מבצעים של הרגע האחרון. אני למשפחה שלי כבר קניתי, עכשיו אני עוזרת לאמא". בתא המטען העמוס ברכב של ענבל הונחו שקיות מלאות בתבלינים, שתייה, פירות וירקות. את הבשר והדגים משאירים לקניות בשוק.

"עם ישראל אוהב לאכול"

יואב, לעומתה, יצא מהסניף עם שקית וארגז אחד בלבד והודה: "אלה קניות אחרונות, השלמות שהאישה שולחת אותי אליהן ברגע האחרון". את הקניות הגדולות, לדבריו, ערכו השנה מראש. "קנינו שתייה, מצות כבר יש. אלה השפצורים האחרונים".

יש מי שמנצלים את רגעי החמץ האחרונים. אחד מהם הוא לואי. "ההכנות כבר נעשו בבית ואין לי מה לאכול בעבודה, אז קניתי קצת חמץ אחרון", הוא מספר בחיוך. "הלחץ פה בינתיים לא נורא. אני מציע להזדרז כי אמרו לי שהלחץ רק ייגבר בשעות הקרובות. הייתי פה 20 דקות ויש פה פי 2 אנשים מאז שנכנסתי".

מירו, מנהל מחלקת הירקות בסניף מסכם: "אנחנו עונים לכל הדרישות של הלקוחות, הכל הולך, עם ישראל אוהב לאכול".