כמה באמת עברו לחברות הסלולר החדשות?

הרבה רעש היה אחרי כניסת המפעילות הווירטואליות בתחום הסלולר וכמובן החברות הגדולות החדשות, אבל כמה באמת עשו את הצעד – ועברו לחברה אחרת? סקר ענק שאנחנו חושפים כאן לראשונה מגלה כמה נתונים מפתיעים

לאחר הסערה בעקבות כניסת המפעילים החדשים לתחום הסלולר בישראל, חושף סקר גיאוקרטוגרפיה כמה משתמשים אכן ניצלו את ההזדמנות - ועברו למפעיל אחר. מבדיקה מתברר שכמיליון אזרחים החליטו לנצל את הרפורמה, וכי אורנג' היא המפסידה הגדולה.

נשיא קבוצת גיאוקרטוגרפיה, פרופסור אבי דגני, אמר ל"תכנית חיסכון": "כמיליון משתמשים עברו מפעיל סלולרי, שאלו 10% מכלל המספרים שחיים במדנית ישראל. 35% שהם שלושה וחצי מיליון אמרו שהם לא זזים לשום מקום".

"אם נצרף את אלו שחושבים שיעברו, נראה כי בערך 40% מהמשתמשים כנראה ישארו עם המפעיל איתו עבדו עד עכשיו, מול 60% שכנראה יעשו מעבר", מסביר פרופסור דגני.

המפסידה: אורנג'

עוד ציין פרופסור דגני: "אני חושב שאחת התופעות הכי מעניינות בסקר הזה, שכלל 1,500 משפחות ורמת מובהקות מאוד מאוד גבוה ורמת דיוק טובה, היא שאנחנו מגלים שבין חברות הגדולות, שחשבנו שינטשו אותם - אנחנו מגלים 'כיסאות מוזיקליים'. כנראה שהחברות הפעילו צעדי בלימה ושיווק מאוד אגרסיבים כדי להשאיר לקוחות, ואפילו להחליף לקוחות".

והחברה שנפגעה בצורה הגדולה ביותר מכניסת המפעילות החדשות - היא אורנג'. "אנחנו רואים שבמאזן, יש בהחלט מי שנפגע יותר. אנחנו רואים שסלקום סופגת נזק גדול, אבל במאזן הביניים רואים שאורנג' היא הסובלת הגדולה יותר - הפסידה 2.3% מלקוחותיה. סלקום הפסידה 0.5% שאלו 500 אלף לקוחות.

לטענת פרופסור דגני, הדבר מתיישב עם "איתחול המותגים" ואם התהליכים שהתרחשו בעקבות המחאה הכלכלית. "גילינו שבין 50% ל-55% הפחיתו את הקניות לאחר המחאה, וזה תופס בערך על כ-60 מהשוק. המספר של 60% מלקוחות הסלולר שעדיין יכולים לעבור, הוא דומה לתופעה הזאת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת