מדוע החיילים משלמים ברכבת הקלה?

חיילי צה"ל נוסעים חינם בתחבורה ציבורית - אבל ברכבת הקלה בירושלים הם לא נהנים מההטבה הזאת. בצה"ל אומרים כי כרגע אין הסדר כזה, ובחברה המפעילה את הרכבת מדברים על פניות חוזרות ונשנות למשרד הביטחון ולצה"ל - שלא נענו עד כה

כמעט עשור עמלו על הרכבת הקלה בירושלים, שיצאה לדרך בקיץ האחרון, ועדיין אף אחד לא חשב שצריך להסדיר מבעוד מועד נסיעה חינם לחיילים ברכבת, וזאת למרות שב"אגד" וברכבת ישראל הם נוסעים ללא תשלום.

אזרחים ותיקים, בני נוער וסטודנטים זוכים להקלות משמעותיות, אבל רק החיילים אינם מוזכרים וצריכים לשלם 6.40 שקלים בעבור כל נסיעה. גם הכרטיסיות השונות לא נותנות להם מענה.

בקרוב צפויה הרכבת הקלה לחתום על הסדר עם משטרת ישראל, כך שגם שוטרים יוכלו לנסוע בחינם, רק החיילים צריכים לבחור מה הם מעדיפים אחרי שבוע ארוך בשטח או בבסיס: לשלם עבור נסיעה קצרה ונוחה יותר, או לנסוע בחינם בקווים הקיימים.

מחברת "סיטיפס" המפעילה את הרכבת הקלה נמסר בתגובה: "למרות פניות חוזרות ונשנות למשרד הביטחון ולצה"ל לא קיבלנו עד היום מענה רשמי. בישיבה שהתקיימה לפני מספר חודשים הודיע לנו משרד הביטחון כי הוא אינו מעוניין בשלב זה לממן נסיעות לחיילים ברכבת".

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה: "אנחנו קוראים לחברת 'סיטיפס' לא לדבר איתנו באמצעות התקשורת. אין בכוונתנו לנהל משא ומתן בצורה שאינה עניינית או מקצועית".

מצה"ל נמסר בתגובה: "בשלב הזה אין לצה"ל הסדר לנסיעת חיילים ברכבת הקלה. לשירות החיילים באזור ירושלים קיימת תחבורה ציבורית שלא השתנתה כתוצאה מכניסת הרכבת הקלה".

ובינתיים, עד שהמדינה שאותה הם משרתים תחליט אם היא רוצה להשקיע במימון נסיעות של חיילים, הם ייאלצו לשלוף את הארנק - החוגר במקרה הזה לא יעזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת