צפו: ה"אייפד" מ-1994

כולם יודעים שאפל המציאה את האייפד, אבל מתברר שכבר לפני 16 שנים הוצג לראווה מחשב לוח, המבצע פונקציות דומות מאוד לאייפד של ימינו. היום קיימים בשוק כ-80 סוגים שונים של מחשבי לוח וחברת אפל חוזה שבתוך שנתיים, יהיו בעולם 64 מיליון אייפדים

בשנה שעברה עשתה אפל היסטוריה כשהשיקה את מכשיר האייפד. המכשיר למעשה השיק קטגוריה חדשה לגמרי בשוק הטכנולוגיה והגאדג'טים, קטגוריית הטאבלטים או מחשבי לוח. מיד לאחר מכן החלו ענקיות טכנולוגיה אחרות לשווק את מחשבי הלוח שלהם, בניסיון להתברג בקטגוריה.

לאחרונה השיקה אפל את האייפד 2, מכשיר עם טכנולוגיה מתקדמת יותר ומדי יום יוצאים לשוק עוד ועוד מוצרים מתחרים. היום השיקה סוני את הטאבלטים שלה, S1 ו-S2, המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל ומסוגלים להריץ משחקי פלייסטיישן.

עם זאת, מתברר שאפל ממש לא המציאה את הגלגל וכבר בשנת 1994, 16 שנים לפני האייפד, הוצג מחשב טאבלט המסוגל לבצע את הפעולה של קריאת עיתון דיגיטלי וניגון קבצי וידאו ומוזיקה, יכולות שנתפסו אז כמדע בדיוני.

עובדה מדהימה עוד יותר היא שהפטנט הראשון ל"לוח קריאה וכתיבה אלקטרוני" נרשם כבר בשנת 1888 וכבר בשנת 1956 הוצג המכשיר הראשון המסוגל "לחוש" בתנועות כתיבה עליו ולתרגמן לטקסט דיגיטלי.

כיום, ישנם בשוק לא פחות מ-80 מוצרים של חברות שונות בקטגוריית מחשבי הלוח וחברת אפל צופה שעד שנת 2013 יהיו בעולם כ-64 מיליון מכשירי אייפד מתוצרתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק