אפל הסירה אפליקציה "לריפוי" גייז

לאחר שנאספו 150 אלף חתימות של מתנגדים לאפליקציה שעוזרת להפוך הומוסקסוקאלים לסטרייטים, הודיעה חברת "אפל" כי תחסום את השימוש בה. לאחר ההחלטה של "אפל" הביעו יוזמי העצומה ופעילי זכויות אדם שביעות רצון. "'אפל' שלחה מסר ברור לפיו אין מקום ל'ריפוי' הומוסקסואליות דרך מכשיריה", ציינו

האפליקציה הפוגענית כבר לא זמינה באייפון. (חדשות 2)

חברת "אפל" הודיעה הלילה כי לא תציע יותר להורדה את האפליקציה השנויה במחלוקת, המציעה להפוך הומוסקסואלים לסטרייטים. ההחלטה באה בעקבות עצומה שקמה נגד האפליקציה עליה חתמו 150 אלף בני אדם.

האפליקציה החינמית הציעה לגולשים החד מיניים אפשרות "להירפא", על ידי הדרכה שתהפוך אותם להטרוסקסואלים. העומדים מאחורי היוזמה הם חברי הארגון הדתי "אקסודוס אינטרנשיונל", שמאמין ב"חופש מהומוסקסואליות דרך תפילה ותרגול תרפיית המרה".

בעלי אייפון רבים שנתקלו באפליקציה נדהמו והזדעזעו מהשירות שהיא מציעה. תוך ימים ספורים נפתחה עצומה נגדה, בה נאספו מאות אלפי חתימות של אנשים הקוראים לא לאפשר את השימוש בה.

"'אפל' לקחה החלטה חכמה ואחראית להיפטר מהאפליקציה הפוגענית, שגורמת לדמוניזציה של הומואים ולסביות", אמר אחד מיוזמי העצומה. לדברי נציגי ארגונים גאים בארה"ב, "אפל" שלחה מסר ברור לפיו אין מקום ל"ריפוי" הומוסקסואליות דרך מכשיריה.

תיאור האפליקציה: תחזק תחושות גבריות ונשיות

בתיאור האפליקציה הפוגענית, שכיום כבר לא ניתנת להורדה, נכתב: "עם מעל 35 שנות ניסיון, אקסודוס מחויבים לעודד, לחנך ולטפל בנושא ההומוסקסואליות בחסד ובאמת". באקסודוס ממליצים על טכניקות כמו התנזרות, "ריסון היצר ההומוסקסואלי" וחיזוק "תחושות הגבריות והנשיות" אצל הומואים ולסביות.

האפליקציה שהוצעה במשך תקופה לרכישה בחנות האיי-טיונס המקוונת של "אפל", אף ניתן לה ציון 4+ על ידי אנשי החברה - לפיו היא לא מוגדרת "בעלת תוכן מעורר התנגדות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק