גוגל תשלם 8.5 מיליון דולר לנפגעי באז

מסתבר שעל פגיעה בפרטיות ברשת צריך לשלם. על פי הסכם פשרה שנקבעה בין גוגל לתובעים בפרשת גוגל באז, תשלם ענקית האינטרנט 8.5 מיליון דולר פיצויים. במידה ובית המשפט ייאשר את ההסכם יועבר רוב הכסף לארגונים התומכים בפרטיות ברשת

מחיר הפגיעה בפרטיות. גוגל באז (חדשות 2)

משתלם להיפגע מגוגל: ענקית האינטרנט הגיעה להסכם פשרה עם התובעים בפרשת הפרטיות של הרשת החברתית גוגל באז. על פי ההסכם תשלם גוגל פיצויים בסכום שעומד על לא פחות משמונה מיליון וחצי דולר, במידה ובית המשפט ייאשר את הפשרה.

עורכי הדין שהגישו את התביעה הייצוגית נגד גוגל יזכו ל-30% מהסכום שתעביר, ושבעת התובעים יקבלו כ-2,500 דולר כל אחד. על פי מסמכים שהוגשו לבית המשפט, גוגל תפקיד את שאר הכסף בקרן מיוחדת, שתתמוך בארגונים שתומכים ופועלים בהגברת המודעות לגבי נושא הפרטיות ברשת.

בתחילת השנה השיקה גוגל את הרשת החברתית גוגל באז, שהתווספה לשירות הדואר האלקטרוני שלה ג'ימייל. במסיבת העיתונאים הדגימו אנשי גוגל את השירות החדש, המאפשר למשתמשי ג'ימייל לכתוב עדכוני סטטוס, בדומה לנעשה בפייסבוק וטוויטר ולהפיץ אותם לרשימת חברים שעוקבים אחריהם.

אולם כעבר זמן לא רב התברר כי גוגל השתמשה בתכתובות האחרונות של המשתמשים בדואר האלקטרוני כדי לבנות רשימת "חברים" לשירות החדש, ובכך למעשה חשפה לעיני כל את אנשי הקשר של המשתמשים. בעקבות הפגיעה בפרטיות הגולשים הוגשו נגד גוגל כמה תביעות משפטיות בארצות הברית ואף בישראל.

ענקית האינטרנט הודתה מהר מאוד כי לא ביצעה מספיק בדיקות לפני שהשיקה את שירות גוגל באז, מה שהביא לתלונות רבות של גולשים שטענו כי חודרים להם לפרטיות.