רכשתם ראוטר? ניתן לפרוץ למחשב שלכם

עשרות אלפי לקוחות "הוט" שרכשו נתב אלחוטי במסגרת התחברותם לרשת, היו חשופים לפריצה למחשבם - כך עולה מבדיקה שנערכה ע"י חדשות 2. שינוי קל של הגדרות המודם גרמה לחשיפה בפני כל גולש אחר שמעוניין להתחבר למחשב שלנו

סכנה ברשת: נתבים אחלוטיים שכולנו רוכשים על מנת להתחבר לאינטרנט, עלולים להוות גורם מסייע לגולשים ברשת המעוניינים לפרוץ למחשב שלכם. עשרות אלפי מנויי האינטרנט של "הוט", שרכשו את המודם במסגרת התחברותם לרשת, היו חשופים לחדירה למחשבם האישי.

עומר כהן, יועץ לאבטחת מידע, הדגים היום כיצד ניתן לחדור בקלות למחשב. באמצעות שינוי קל של הגדרות המודם, אפילו מבלי לשים לב, הופכים להיות חשופים לכל גולש אחר שמעוניין להתחבר למחשב שלנו. כך למשל, הצליח כהן להתחבר באמצעות הרשת האלחוטית למכשיר האייפון שהיה בסמוך, לצפות בהודעות שהתקבלו או נשלחו ממנו ואף לחייג באמצעותו.

מחברת "הוט" נמסר הערב בתגובה: "המודמים האלחוטיים שלנו מאובטחים ברמה גבוהה ביותר. מדובר במקרה נקודתי ושולי של האקר. כמובן שדאגנו לחסום את הפרצה". מבדיקות שנערכו בחדשות 2 עולה כי הפרצה הזו השפיעה על עשרות אלפי בתי אב. אחרי הפנייה ל"הוט", אכן תוקנה הפרצה ונראה כי היא סודרה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק