החשוד בשוד 4 סניפי בנק בת"א נלכד בזכות הפייסבוק

המשטרה חושפת כיצד הצליחה לאתר, לאחר חודש של חיפושים, את החשוד בשוד ארבעת סניפי הבנק באזור תל אביב. הבלשים הצליחו לאתר את פרופיל הפייסבוק של החשוד, ולמרות שנרשם שם תחת שם של בחורה הוא נלכד לבסוף

פייסבוק למען החוק: המשטרה למדה להשתמש בשירות שמציעה הרשת החברתית הפופלארית באינטרנט, לצורך איסוף מודיעיני ומעקב אחר חשודים בעבירות פשע. כך, גם נלכד סוני לואיי בן ה-37, החשוד בשוד ארבעה סניפי בנק באזור תל אביב. השוטרים לא היו צריכים להתאמץ הרבה כשאיתרו את החשוד - בזכות הפרופיל האישי שלו בפייסבוק.

על פי פרסום בעיתון ידיעות אחרונות הבוקר, חוקרי המשטרה הצליחו לאתר לפני כשלושה ימים את חשבון הפייסבוק של לואיי, כשהוא מופיע בה תחת שם של בחורה. השוטרים החלו להתכתב איתו, כשאחד מהם התחזה להומוסקסואל. "גילינו כי הוא מתגורר בבית מלון במזרח ירושלים, והצלחנו לפתות אותו להגיע לפגישה רומנטית עם הבלש", סיפר לעיתון גורם במשטרה.

ביצע את השוד בפנים חשופות

לואיי צולם במצלמות האבטחה כשהוא נכנס באמצע היום לסניפי בנק ללא כיסוי פנים. הוא הצליח לשדוד באיומים סכומים גדולים של כסף משני סניפים בצפון תל אביב, רמת גן ויפו ופשוט להיעלם ללא כל בעיה. 

משטרת מחוז תל אביב פרסמה בתחילת השבוע תיעוד של החשוד נכנס לסניף בנק הפועלים בצומת הרחובות אבן גבירול ונורדאו בתל אביב במטרה להיעזר בציבור לללכידתו. בסרטון נראה החשוד נכנס לסניף הבנק, וכשמגיע תורו, הוא ניגש לדלפק ומבקש משתי הקופאיות להכניס את השטרות שברשותן לשק השחור שהביא.

כל העת נראה השודד כמי שאינו לחוץ מהסיטואציה בה הוא נמצא, וגם לא מנפנף בנשק מול הפקידות אלא מסתפק באיומים בעל פה. לאחר שפקידות הבנק מעבירות לו את מבוקשו, הוא יוצא עם סכום הכסף במזומן ונמלט.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק