האפליקציה שאייפון לא רוצה שתגלו

מה עוצמת הקרינה שפולט בטלפון הסלולרי שלכם? מתברר שהתשובה לשאלה הזאת תלויה גם במקום שבו תבחרו לדבר. יישום חדש שפותח בישראל מגלה בדיוק כמה קרינה פולט המכשיר בזמן נתון, אבל ב"אפל" יצרנית אייפון לא כל כך אהבו את זה

כולנו חוששים מהקרינה הסלולרית, אבל לא עושים יותר מדי כדי למנוע אותה. גם הטלפונים הסלולריים המתקדמים ביותר לא מגלים לנו כמה קרינה בדיוק הם פולטים - עכשיו זה אולי עומד להשתנות. חברת הסטראט אפ הישראלית "טוק און" הצליחה לייצר פיתוח חדש של מד קרינה שמוצג על גבי הטלפון הסלולרי. הפיתוח הזה מאפשר לדעת מהי כמות הקרינה הסלולרית שאליה אנחנו נחשפים בזמן נתון, וגם לשלוט בה.

כך לדוגמה, בשעה שאנחנו נמצאים בתוך מרתף, הקרינה הסלולרית גבוהה מאוד ולא מומלץ לבצע שיחות מהטלפון הנייד. מד הקרינה במכשיר יכול להראות לנו נקודות אחרות בחדר שבהן הקרינה שנפלטת מהמכשיר פחות מסכנת.

האפליקציה תפעל בקרוב על מכשירים שונים והיא כבר פועלת על גבי האייפון. אבל אם חשבתם שתוכלו להתקין אותה על גבי האייפון שלכם - אז טעיתם. אפל מונעת את הפצת האפליקציה ללקוחות שלה.

"אני מבין את החשש מאפליקציה כזו, אבל לדעתי נהחשיבה צריכה להיות שונה", אומר גיל פרידלנדר מנכ"ל טוק און. "אם חברה סלולרית תיתן אפליקציה כזו למשתמשים, הם יוכלו אינפורמציה להתמודד עם הקרינה". אנחנו השתכנענו, אבל עד שהאפליקציה תקבל היתר, מומלץ פשוט לא לדבר בכל מצב ובכל מקום.