בקרוב: יוטיוב בלי פרסומות

אם אתם גרים בארצות הברית ומוכנים לשלם 10 דולרים לחודש – החל מהשבוע הבא תוכלו ליהנות מהשירות החדש של אתר שיתוף הסרטונים הפופולרי בעולם. במסגרת השירות – שייקרא YouTube Red – ייהנו הגולשים גם מתכנים בלעדיים של יוצרים מובילים

מהפכה באתר שיתוף הסרטונים הפופולרי ביותר בעולם: אתר יוטיוב משיק שירות חדש שיאפשר לגולשים לצפות בסרטונים ללא פרסומות כלל. מדובר בשירות בתשלום חודשי של 10 דולר ובשלב ראשון הוא יהיה פתוח רק לגולשים בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החל מ-2016 יתווספו לשירות תכנים בלעדיים - תכניות וסרטים - של יוצרים מובילים ביוטיוב כמו פיודיפאיי. השירות החדש, שיושק בשבוע הבא, ייקרא יוטיוב רד (YouTube Red) והוא צפוי להגדיל בין היתר את נתח ההכנסות מצפייה של היוצרים עצמם.

"גולשים הולכים ומאמצים שירותי תשלום נטולי פרסומות בקצב מדהים", אמר רוברט קינצל, בכיר ביוטיוב. "השירות החדש מסמן התפתחות ברצון שלנו להעניק למעריצים אפשרויות בחירה רבות יותר ותכונות שהם אוהבים".

אתר יוטיוב נוסד בפברואר 2015 וכעבור כשנה וחצי נרכש על ידי חברת גוגל. בשנת 2015 היה האתר השלישי הכי נצפה בעולם (אחרי גוגל ופייסבוק) והרביעי הכי נצפה בישראל (אחרי גוגל העולמי, גוגל ישראל ופייסבוק). הסרטון הנצפה ביותר ביוטיוב בכל הזמנים הוא "גנגם סטייל" של הראפר הדרום קוריאני סיי, עם יותר מ-2.4 מיליארד צפיות.