מנציחים וזוכרים – בעולם וירטואלי

בכל יום צצות אפליקציות חדשות וטכנולוגיות שעונות על צרכים שונים ומגוונים של אנשים ברחבי העולם, ובהן גם הצורך בהנצחת הקרובים. חבריו של סמ"ר ערן דנגור ז"ל, שנפל בשנת 2008, החליטו להנציח את החללים באמצעות אתר אינטרנט שיתרום למפעל ההנצחה של חללי צה"ל, וגם יאפשר לאתר את המצבה ב-GPS

"חיפשנו דרך לשמר את רוח חייו" (מיזם ״עולמים")

הטכנולוגיה המתפתחת מביאה עמה חידושים גם בתחום ההנצחה והזיכרון. מי שיגיע לבתי העלמין הצבאיים יוכל לשים לב לתוספת לא שגרתית על הקברים: קוד QR, שמזמין את המבקרים לסרוק אותו ובכך להגיע לאתר אינטרנט שמנציח את המת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאחורי המיזם עומדים חברי הילדות של סמ"ר ערן דנגור ז"ל, לוחם חטיבת גבעתי שנפל בעת שירותו הצבאי במבצע "חורף חם" בעזה בשנת 2008. "חיפשתי דרך לשמר את רוח חייו ולהנציח את עולמו באופן שיהיה נגיש לכמה שיותר אנשים", סיפר יונתן ישראל, אחד ממייסדי המיזם "עולמים", לחדשות 2 Online.

המיזם מאפשר לבני המשפחות השכולות ליצור את עולם ההנצחה הווירטואלי של יקירם בקלות יחסית ובאמצעות ממשק ידידותי שזמין לכולם. העולם הווירטואלי שנוצר להנצחת המנוח כולל את סיפורי חייהם של החללים ותמונותיהם, והוא אף מאפשר לגולשים לכתוב מכתבים אישיים לחללים המונצחים.

בנוסף, מאפשר האתר לקבל איתור מדויק של מיקום המצבה בעזרת ה-GPS בסמארטפון, והוא מעדכן על אירועי הנצחה את כל העוקבים אחר עולמו של המנוח.

לכניסה לאתר "עולמים": olamim.co.il