מהו הערך הנצפה ביותר בוויקיפדיה בישראל במהלך 2013?

ראשי ממשלה, מדינות, מפורסמים - וסדרות טלוויזיה: ביום האחרון של 2013 חושפת וויקיפדיה הישראלית מה היו הערכים הפופולריים ביותר השנה. אריק איינשטיין והרב עובדיה יוסף, שהלכו השנה לעולמם זכו לכמות צפיות גדולה במיוחד. אייל גולן זכה אף הוא לצפיות רבות עקב פרשת הקטינות. והאם יאיר לפיד פופולרי לא רק בפייסבוק?

הישראלים צפו הכי הרבה ב...ישראל (חדשות 2)

אריק איינשטיין, מלחמת יום הכיפורים - וגם האנטומיה של גריי: לשלל דירוגי וסיכומי שנת 2013, מצטרפת היום גם רשימת הערכים הכי מחופשים בוויקיפדיה העברית במהלך השנה החולפת. בין הערכים הכי פופולריים: שמות של זמרים, מדינות, מלחמות - וגם סדרות טלוויזיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערך הנצפה ביותר במהלך 2013 בוויקיפדיה העברית היה "ישראל" שזכה ללמעלה מ-403 אלף צפיות. למקום השני הגיע הזמר המנוח אריק איינשטיין ז"ל שנפטר בחודש שעבר - ושהערך שלו בוויקיפדיה הגיע לכ-334 אלף צפיות. רוב הכניסות לערך של הזמר היו בבוקר שלאחר היוודע דבר מותו.

כמעט הכי נצפה בוויקיפדיה. איינשטיין ז"ל (זיו קורן)

הפוליטיקאי הפופולרי ביותר בגרסה העברית של אנציקלופדיה המקוונת היה מי שבתחילת החודש מלאו 40 שנה למותו: ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון שהערך שלו זכה ללמעלה מ-318 אלף צפיות. ראש ממשלה אחר, מנחם בגין, נמצא אף הוא בעשירייה הראשונה לאחר שצפו בערך שלו יותר מ-260 אף גולשים. יצחק רבין נמצא גם הוא ברשימה עם כ-225 אלף כניסות.

הפוליטיקאי המכהן שזכה להכי הרבה כניסות לערך האנציקלופדי שלו ברשת הוא שר האוצר, יאיר לפיד, שמדורג במקום ה-12 ברשימת הערכים הנצפים עם 206 אלף צפיות. ה"אח" והשר נפתלי בנט נמצא במקום ה-18 עם 178 אלף כניסות ובמקום ה-20 בלבד ממוקם ראש הממשלה בנימין נתניהו שנבחר בתחילת השנה לכהונה נוספת בתפקיד.

פופולרי בפייסבוק - וגם בוויקיפדיה. לפיד (חן גלילי, ShiloPro)

בין הערכים הנצפים: סדרות טלוויזיה - ואייל גולן

פרשת אייל גולן, שעם חשיפתה זכתה לכינוי "פרשת הזמר המפורסם" הביאה לעלייה משמעותית במספר הכניסות לערך שלו בוויקיפדיה העברית. קרוב ל-173 אלף כניסות נרשמו לערך של הזמר, שדורג במקום ה-19 - לפני ראש הממשלה. הדוגמנית שהפכה השנה גם למנחת טלוויזיה, בר רפאלי, הגיעה למקום ה-42 בלבד בדירוג הערכים הנצפים.

הפרשה הקפיצה את מספר הכניסות. גולן (חדשות 2)

ולא רק אנשים חיפשנו באנציקלופדיה המקוונת - אלא גם מידע על סדרות טלוויזיה. למקום הרביעי ברשימה הגיע הערך של הסדרה "האנטומיה של גריי" עם לא פחות מ-264 אלף כניסות - יותר מפוליטיקאים, הרשת החברתית פייסבוק (201 אלף צפיות) והרב עובדיה יוסף (207 אלף צפיות) שהלך לעולמו השנה.

כניסות רבות לערך על שמו. הרב עובדיה (AP)

למקום השישי הגיעה סדרה נוספת -"משחקי הכס" (253 אלף צפיות), אחריה בדירוג הסדרה הישראלית לנוער "גאליס" (233 אלף צפיות) והסדרה "השמינייה" זכתה אף היא לפופולריות לא רק על מסך הטלוויזיה, לאחר שהערך שלה זכה לכ-222 אלף צפיות.

ומה הערך הנצפה ביותר בוויקיפדיה באנגלית? שם פייסבוק הוא הערך הממוקם במקום הראשון עם למעלה מ-30 מיליון כניסות. במקום השני עם 21 מיליון צפיות הערך "מקרי מוות ב-2013". גם בעולם חיפשו רבים ערכים אודות סדרות טלוויזיה - למעלה מ-17 מיליון כניסות לערך של הסדרה זוכת פרס האמי "שובר שורות". במקום ה-9 מוקם הערך: "רשימת סרטי בוליווד שיצאו לאקרנים במהלך 2013". במקום העשירי - הן בעולם והן בישראל, ניצב הערך "ארצות הברית".