מתקפת סייבר על ישראל?

תקלה חריגה הביאה להפלת אתרי הממשלה, השב"כ, צה"ל והמוסד. גולשים שניסו להיכנס לאותם אתרים נתקלו בהודעה זהה על תקלה זמנית. מקור התקלה עדיין אינו ידוע, האתרים שבו לפעול אחרי כמעט שעתיים

ההודעה על התקלה (חדשות 2)

מתקפה מתוכננת או תקלה מקרית? מי שניסה להיכנס לאתרי הממשלה השונים נתקל בהודעה משותפת שהאתר אינו פעיל. שבבת אחת חדלו לעבוד אתר משרד ראש הממשלה, השב"כ, צה"ל, המוסד ומשרדים ממשלתיים נוספים השייכים לפורטל השירותים הממשלתיים. רק לאחר כמעט שעתיים תוקנה התקלה והאתרים שבו לפעול כרגיל.

הסיבה לתקלה עדיין אינה ידועה וברשויות נבדק חשד שנעשתה פגיעה מכוונת בשרתים. כמו כן, נבדקת אפשרות שתקלה חיצונית הובילה לנפילת האתרים.

את פניהם של הגולשים שביקשו לצפות במידע שמופיע באתרים השונים, קיבלה הודעה זהה שבה נכתב כי "עקב עבודות תחזוקה האתר אינו פעיל זמנית". במקביל לניסיונות לאתר את מקור התקלה נעשו מאמצים להשיב את האתרים לפעילות, מאמצים שהעלו פרי רק אחרי שעה ארוכה.

במשרד האוצר הכחישו את הדיווחים על מתקפת האקרים ומסרו כי "היום בוצעו מספר תהליכי עדכון (וירטואליזציה) שבעקבותיהם נוצרה תקלה. היא אותרה ומטופלת ברגעים אלו. מכיוון שמדובר בסביבה החולקת משאבים משותפים, התקלה משפיעה על מספר אתרים. כאמור, התקלה טופלה,  ואין מדובר בהתקפה כלשהי מגורם חיצוני על השרתים".

הבוקר דיווח "הוושינגטון פוסט" כי ישראל וארצות הברית הם שפיתחו יחדיו את וירוס המחשבים "להבה" FLAME , כדי לשבש את התקדמות תכנית הגרעין האירנית. על פי הידיעה, בכירים בארצות הברית סיפרו לעיתון שמומחים מובילים משתי בעלות הברית - ישראל וארה"ב, שיתפו פעולה ופיתחו וירוס מחשבים מתוחכם, שהזיק ושיבש את יכולתה של אירן לפתח נשק גרעיני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת