צפו: "טבעת אש" בשמי האוקיינוס

תושבי החופים סביב האוקיינוס השקט נהנו הלילה ממראה מרהיב בשמיים - ליקוי חמה כמעט מלא שיצר "טבעת אש" נדירה. בקליפורניה חגגו את האירוע במסיבות מיוחדות, לסינים העננים קצת הפריעו ותושבי טוקיו נהנו מהליקוי הראשון אחרי 173 שנה. כך זה נראה

מיליוני בני אדם ברחבי העולם הפנו הלילה את עיניהם לשמיים וראו "טבעת אש" - ליקוי חמה כמעט מלא שגרם להסתרת 96 אחוזים מהשמש.

ליקוי החמה השנתי, במהלכו חלף הירח על פני השמש והשאיר רק טבעת מוארת מסביבה, נראה הלילה היטב בחלקים נרחבים של אסיה, בארה"ב ובאוקיינוס השקט - מסין, טיוואן, יפן וקליפורניה ועד למערב ארצות הברית.

"זה היה מדהים", סיפר ג'ף ריד בן ה-28 מסנטה קרוז, שהגיע לחגוג את האירוע במה שהוגדר "מסיבת טבעת האש", אחת ממסיבות רבות שנערכו הלילה לאורכו של החוף המערבי בארה"ב לכבוד הליקוי.

בסין נותרו מאות מיליונים מאוכזבים אחרי ששמיים מעוננים הסתירו את המראה המרהיב, אבל בטוקיו בירת יפן, הליקוי נראה היטב - לראשונה ב-173 השנים האחרונות. ברחבי העיר נערכו "סיורי ליקוי" מיוחדים, וצוות של הטלוויזיה היפנית אף התמקם בגן החיות כדי לצלם את תגובותיהם של בעלי החיים לתופעה.

סדנובו טקאהאשי בן ה-60 הגיע במיוחד מצפון יפן לטוקיו כדי לראות את הפלא השמיימי. "אני רואה אני רואה, זה מושלם, זה נהדר", אמר בהתרגשות כשראה יחד עם עוד רבים את הליקוי במרפסת שנסגרה במיוחד לצפייה בחמה. אבל לא רק המשוגעים לדבר השתתפו בחגיגה - במהלך קצת יותר משלוש דקות התנועה ברחובות העיר הופסקה לחלוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת