פייסבוק נלחמת בהתאבדות חיילים

שירות חדש של פייסבוק יאפשר לאתר קריאות מצוקה של חיילים, יוצאי צבא ובני משפחותיהם - ולהעניק להם סיוע ברשת. היוזמה החדשה, שתפעל בינתיים רק בארה"ב ובריטניה תכלול שיחות צ'אט עם יועצים בתוך הרשת החברתית

פייסבוק מנסה לסייע לחיילים. ארכיון (חדשות 2)

פייסבוק ממשיכה להילחם בתופעת ההתאבדות: כשנה לאחר שהשיקה שירות יעוץ פסיכולוגי לגולשים, מרחיבה הרשת החברתית פעילותה בניסיון לסייע לחיילים, יוצאי צבא ובני משפחותיהם.

פייסבוק חברה לארגון "הכוכב הכחול" האמריקני, שמטרתו לסייע לחיילים, ופיתחה מערכת המאפשרת לגולשים שנמצאים במצוקה לתקשר באופן מיידי עם יועצים שונים. השירות ניתן באמצעות מערכת צ'אט מיוחדת בדף ייעודי שנפתח ברשת החברתית, הכולל כלים מותאמים אישית עבור אנשי כוחות הביטחון ומשפחותיהם.

על פי מחקר שנערך על ידי ארגון "הכוכב הכחול",9% מבין החיילים בשירות פעיל בצבא ארצות הברית שקלו להתאבד בשלב כלשהו. עוד עלה מהבדיקה כי 10% מבני משפחות החיילים הודו כי גם הם חשבו לשים קץ לחייהם.

אלגוריתם יאתר סטטוסים של חיילים

מנתונים נוספים שפורסמו במחקר, עולה כי השימוש במדיה חברתית נפוץ בקרב משפחות של אישי צבא. מעל 90% מהנשאלים שדיווחו על שימוש כלשהו בפייסבוק, כשמתוכם 86% גילו שהם גולשים באתר מדי יום.

צוות ההנדסה של פייסבוק הוא שעומד מאחורי היוזמה החדשה. אלגוריתם שפיתחו יאפשר לזהות פעילות המרמזת על מצוקה אצל המשתמשים, ולפנות אליהם. בכוונתם של אנשי פייסבוק להבטיח כי מידע קריטי הקשור בחיילים או במשפחותיהם, סטטוס מטריד שהעלו, יופנה מיד ליועצים המיוחדים. בנוסף מוזכר בעמוד "הכוכב הכחול" מידע לגולשים והפנייה לקו טלפון חירום ואתר הארגון.

שירות התמיכה של פייסבוק ניתן כעת רק בארצות הברית ובריטניה, וטרם ברור אם יגיע למדינות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת