האפליקציה שתגרום לילד לסדר את החדר

חברת סטארט-אפ אמריקנית פיתחה אפליקציה שמשכנעת ילדים ביעילות לעזור במטלות בבית; מדענים בארה"ב הצליחו להשתמש בתאי גזע כדי לשקם את הראייה של עיוורים; גיימר העתיק את הסט של הסדרה "המשרד" לתוך משחק וידאו

האם סוף כל סוף נמצא הפתרון לגרום לילדים לסדר את החדר? חברת סטארט-אפ אמריקנית בשם highscore house פיתחה אפליקציה שעוזרת להורים לשכנע את הילדים לעשות מטלות בבית. החברה לקחה מונח מוכר מעולם משחקי הווידאו, "הישגים" (Achievements) ותרגמה אותו לנושא המטלות בבית.

כל הורה יכול להיכנס לאפליקציה מהמחשב או מהטלפון הנייד ולהוסיף לילדיו מטלות מתוך רשימה, או להוסיף משלו. לכל מטלה יש "ניקוד" והתכנה עוקבת אחרי כמו הנקודות שצבר כל ילד. הילד מצידו, יכול לפדות את הנקודות שצבר עבור פרסים, גם אותם יכולים ההורים להגדיר. לטענת המפתחים, האפליקציה, שנמצאת כעת בשלב ה"בטא", פשוט עובדת: מאז שהחלו לבחון אותה, ביצעו ילדים לטענתם יותר מ-70 אלף מטלות באמצעות האפליקציה.

התקדמות משמעותית בריפוי עיוורון

מדענים הצליחו לשחזר ראייה. ארכיון (רויטרס)
השימוש בתאי גזע עובריים לרפואה מעורר מחלוקת מבחינת מוסריות השימוש, אך על פוטנציאל הריפוי שלהם אין עוררין. החברה האמריקנית Advanced Cell Technology השיגה פריצת דרך משמעותית בתחום, כאשר הזריקה תאי גזע לעיניהם של עיוורים, ובתוך ארבעה חודשים, הם החלו לראות. אמנם לא שבה אליהם ראייתם לחלוטין, אך הם הגיעו ממצב של עיוורון מוחלט לאפשרות לזהות אור, צל וצורות מעורפלות. לניסוי לא היו תופעות לוואי נראות לעין וייתכן שהחברה החלה במסע לריפוי עיוורון שמקורו בליקוי בעין (בניגוד לעיוורון שמקורו במרכז הראייה במוח).

"המשרד": גרסת הקומנדו

חובב טלוויזיה ומשחקי וידאו שילב את שתי האהבות שלו בצורה מרשימה: האיש, המכנה את עצמו Blitzkreig1981, העביר שעות רבות בצפייה בגרסה האמריקנית לסדרה "המשרד" והעתיק במדויק את משרדי החברה לשלב שיצר עבור משחק היריות הפופולארי Counter Strike. אולם, את הדמויות בסדרה לא תוכלו לפגוש בשלב החדש, ובמקומם, השחקן יפגוש טרוריסטים ולוחמי עילית, כמו בשאר שלבי המשחק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק