האקרים מעזה פרצו לאתר המלחמה בסמים: "מוות לישראל, נשחרר את פלסטין"

עוד מוסד רשמי ישראלי נפרץ במלחמת הסייבר על ישראל: ארגון המכנה עצמו "צוות ההאקרים של עזה" פרץ הערב לאתר האינטרנט של הרשות למלחמה בסמים והשתיל מסרי הסתה ותמונה. "לא נשתוק על מעשיכם בפלסטין. אתם תגורשו ממנה, ואנחנו נגן על מסגד אל-אקצה", כתבו ההאקרים. "נגיע גם עד נתניהו"

ההודעה שהושתלה באתר שנפרץ (חדשות 2)

מתקפת הסייבר על ישראל נמשכת: אתר האינטרנט הרשמי של הרשות למלחמה בסמים נפרץ הערב על ידי האקרים ערביים, שהשתילו בו מסרים אנטי-ישראליים וכן מסרים קוליים ובהם קובץ של התבטאויות אנטי-ישראליות.

"דני אילון אמר כי הוא יגיב, אך אנחנו נפרוץ את אתרי האינטרנט שלכם בכל יום וללא הפסקה", כתבו ההאקרים בהודעה שהושתלה בדף הבית באתר שנפרץ. "נמשיך לבחור את מטרותינו עד נתניהו. אתם תהיו עדים למסרים שלנו לעד".

ההאקרים המשיכו בדברי ההסתה נגד ישראל: "לא נשתוק על מעשיכם בפלסטין. אתם תגורשו ממנה, ואנחנו נגן על מסגד אל-אקצה ועל המוסלמים. נמשיך להגיב נגדכם באתרי האינטרנט של הממשלה שלכם, של משרדיה, של מוסדותיה, של אתרי עיתונות וכן באתרים אסטרטגיים - שהאחרון שבהם היה אתר האינטרנט של דני אילון".

באתר הושתלה עוד תמונה של מחבל ולצדו טיל RPG, מביט מעבר לדלת על מסגד אל-אקצה בירושלים. "ירושלים, אנחנו מגיעים", נכתב בצד התמונה. בסיום ההודעה נכתב בעברית :"מוות לישראל, מוות לישראל, מוות לישראל. המלחמה נמשכת עד אחרון הציונים על אדמת פלסטין האהובה". על ההודעה חתום ארגון המכנה עצמו "צוות ההאקרים של עזה".

"עסקים לא מאובטחים ינותקו מהאינטרנט" 

הערב הודיע ראש הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע, יורם הכהן, כי לבקשת הרשות, בית המשפט הוציא צו המורה לנתק מהאינטרנט 1,700 עסקים שלא הקפידו על כללי אבטח מידע.

"לפני שבוע קיבלנו צו בית משפט לנתק 1,700 עסקים מהאינטרנט - כי באתר ה'הוסטינג' בהם פעלו לא הייתה אבטחת מידע", אמר הכהן בדיון שנערך מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה וחברת "גוגל". "אנחנו נוציא עכשיו הנחיה שאוסרת, אלא אם כן מתקיימים תנאים הולמים, לאסוף מספרי תעודת זהות".

"אני לא מבין למה כל אתר מסחר מרגיש חופשי לקבל את המידע הזה", הוסיף הכהן. "זו פרקטיקה הזויה. אני מעריך שתהיה לנו התנגדות להנחיה אצל כל מיני גופים - אבל כשאתה מסתכל על המידע שדלף אתה רואה כמה קל ליצור פרופיל של צרכנים. זה אמור לצאת לציבור בימים הקרובים".

בדיון השתתפו יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה, ח"כ רונית תירוש, מנכ"ל "גוגל" ישראל, מאיר ברנד, נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה ד"ר אריק כרמון, ונציגים של מספר חברות גדולות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת