"מה אברך" לצוער שב"ס שנספה בכרמל

מאז מותו של מישר חגי פנקר ז"ל באסון אוטובוס הצוערים בכרמל, מתקשים בני משפחתו להתגבר על האובדן. בני דודו תיעלו את האבל והכאב ליצירה - והכינו קליפ עם תמונות מחייו, כשברקע שרו את המילים העצובות שחיברה רחל שפירא. צפו בקליפ המרגש

במלאת שנה לאסון האוטובוס בכרמל, הגיעו היום בני משפחתו של מישר חגי פנקר ז"ל, אחד מצוערי שב"ס שנספו בשריפה, לבית העלמין בעירו ירוחם - והתייחדו עם זכרו. פנקר, בן 31, במותו, הותיר אחריו אלמנה ובת שהייתה רק בת שמונה חודשים כשאיבדה את אביה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר אורן פנקר, אחיו של חגי ז"ל, כי הפצעים שהותירו הכאב והגעגועים הרבים לא רק שלא הגלידו, אלא רק הולכים ומדממים עוד ועוד ככל שחולף הזמן. עם התקרבות מועד השנה לציון האסון, החליטו בני דודו של חגי, ליאור ושיר, צעירים בני 22 ו-24, להקליט לזכרו את השיר "מה אברך".

למילים העצובות שכתבה רחל שפירא הם הצמידו תמונות מחייו של חגי, והתמונות לא נבחרו באורח מקרי. "אחי מאוד אהב לרקוד ולשיר, בדיוק כמו שמספרים בשיר", סיפר האח.

הוא הוסיף: "ליאור ושיר הם שבחרו את התמונות מתוך קובץ גדול והתאימו אותן למילים. השיר הזה, ללא ספק, מתאר בצורה הטובה ביותר את מה שחגי היה. הוא היה אדם מאוד מיוחד. שני בני הדודים הקדישו הרבה מזמנם והצליחו לנחם מעט את אמא שלי והאחים. אני בטוח שחגי מודה להם על כך מהמרומים".

אבל מעט הנחמה שהצליח השיר להסב לבני המשפחה הוסיף בסך הכל מעט אור לחושך שבו הם שרויים מאז מותו של חגי. "הפצע לא התאחה והכאב רק הולך ומתעצם", סיפר אורן בקול שבור. "כל יום עובר כמו נצח. קשה לי ולאחים שלי לראות איך בתוך שנה אחת הזדקנה אמא שלי ב-10 שנים. כל שמחת החיים של המשפחה אבדה".

למרות הכל, סבור האח כי אין ביכולת המדינה או ההנהגה לעשות דבר מה שיוכל להקל במעט על התחושה הקשה שמלווה אותו ואת בני משפחתו. "הטקסים והאנדרטאות לא באמת עוזרים, שנה אחרי זה רק קשה יותר כי הפצעים נפתחים ומתרחבים. כולנו ראינו את הכשל והביזיון כבר בדוח הביניים של מבקר המדינה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק