ים המלח: בין 14 הפיינליסטים בתחרות 7 פלאי עולם

הולכים ומתקרבים לרגע האמת: מארגני תחרות שבעת פלאי עולם הודיעו כי ים המלח נכלל ברשימת 14 המועמדים הסופיים בתחרות. הערב, יחשפו התוצאות הסופיות ונדע האם מדינת ישראל הצליחה לגרוף את התואר הנכסף

ים המלח - ברשימת הפיינליסטים (חדשות 2)

הולכים ומתקרבים לרגע המכריע: ים המלח נכלל ברשימת 14 האתרים הסופיים הנלחמים להיכנס לרשימת שבעת פלאי עולם הטבע. הערב בסביבות השעה 21:10 תיחשף הרשימה הסופית.

מארגני התחרות פרסמו בשעות הצהריים כי על פי נתוני ההצבעה שהתקבלו נמצאים ב-14 המקומות הראשונים: נהר האמזונס, מפלי האיגואסו, הר הקילימנג'רו, שונית המחסום הגדולה, וגם - ים המלח שלנו.

לרגל אירוע ההכרזה על הזוכים, ייכנס הערב כפר הנופש ביאנקיני שבחוף הצפוני בים המלח מסיבת הכרזה שאליה הוזמנו אישי ציבור, אמנים ותושבי היישובים של מועצת תמר ומועצת מגילות. "אם נזכה, תהיה אפשרות לשקם את ים המלח ולחשוף אותו", אמר היום דב ליטבינוף, יושב ראש המועצה האזורית תמר בשיחה עם חדשות 2.

ההערכות הן כי זכייה תביא לים המלח עוד 300 אלף תיירים מדי שנה, מה שייצור 12 אלף מקומות עבודה חדשים במשק. המשמעות היא הכנסה נוספת של כ-300 מיליון שקלים בשנה. על כן, נרתמו משרד ראש הממשלה ומשרד התיירות לפרוייקט המיוחד, שעודד  את ההצבעה לאתר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת