חברו של הנהג הפוגע: "נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'"

באגף התנועה פתחו בחקירת נסיבות התאונה הקטלנית, הבוקר באזור נחל שורק. הנהג החשוד בפגיעה, בן 18 תלמיד כיתה י"ב מבית שמש, הוא נהג חדש שככל הנראה נרדם על ההגה. חברו שהיה לצדו בזמן הנהיגה, סיפר כי השניים שבו מבילוי באשדוד: "נרדמתי, ופתאום שמעתי בום. אני לא יודע מה קרה, אולי הוא נרדם"

"נרדמתי ושמעתי 'בום'". ארכיון (חדשות 2)

במשטרה החלו בחקירת תאונת הדרכים הקשה שאירעה הבוקר בסמוך לנחל שורק, בה נהרגו שני רוכבי אופניים וחמישה נוספים נפצעו, שניים מהם קשה. חקירה ראשונית של אגף התנועה מעלה כי הנהג הפוגע הוא נהג חדש, נער בן 18 תלמיד כיתה י"ב מבית שמש. ייתכן שהוא נרדם על ההגה - ובכך גרם לתאונה.

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, סיפר הבוקר כי מחקירה ראשונית עולה שהנהג הצעיר ככל הנראה סטה לשולי הכביש ופגע בחבורת הרוכבים. עם זאת, חוקרי המשטרה עדיין ממשיכים לבדוק את נסיבות התאונה, כשנהג המכונית עוכב לחקירה ונשלח לבדיקת דם - מחשש שהיה תחת השפעת אלכוהול. כביש מספר שלוש בקטע שבין טל שחר ויד בנימין נסגר לתנועת כלי רכב ובאזור הורגשו עומסי תנועה.

"לא שתינו כלום"

חקירה ראשונית של התאונה מעלה כי הנהג החשוד בפגיעה שב עם חברו מבילוי באשדוד. החבר ככל הנראה נרדם במהלך הנסיעה, ולאחר התאונה התקשה לשחזר את רגע הפגיעה. "לא שתינו כלום במהלך הבילוי עם החברים", סיפר לשוטרים. "בדרך חזרה נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'. אני לא יודע מה קרה, אני רק יודע שהוא פתאום איבד שליטה ופגע ברוכבים. אין לי מושג איך זה קרה, אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם".

"קיבלנו דיווח על קבוצה של כ-12 רוכבים שנסעו בשולי הכביש ונפגעו מרכב פרטי", סיפר הבוקר דוד שמיע, פרמדיק מד"א שהיה בין הראשונים שהגיע לזירת התאונה. "שמונה ניידות טיפול נמרץ הוזעקו למקום והעניקו טיפול לפצועים, שניים מהם היו במצב קשה". לדבריו, "הנהג הפוגע היה שרוי בהלם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת